Toto sú farby, ktoré Vianociam pristanú

Darčeky – nakúpené, nálada – dobrá, recepty a suroviny na ich prípravu – nachystané. Čo viac ešte k Vianociam treba? My razíme názor, že bez vianočných dekorácií by to nebolo ono. Teda, presnejšie povedané, bez štýlových a dobre zvolených vianočných dekorácií. Pri ich výbere hrá veľkú úlohu, okrem iného, aj ich dizajn, štýl a farba. A práve na ňu sme sa v našom článku zamerali. Aké farby svedčia vianočnej výzdobe a ako ich skombinovať tak, aby sa váš interiér rozžiaril dokonalou atmosférou najkrajších sviatkov v roku?

Červeno-biela klasika

Tento tradičný štýl pochádza priamo zo škandinávskych krajín a prináša do interiéru útulnú atmosféru Vianoc s veselou červenou a bielou, ktorá môže byť kompenzovaná sivou, sviežou zelenou či rôznymi rustikálnymi prvkami. Ako základ môžu poslúžiť tmavo-červené ozdôbky doplnené striebornými dekoráciami a domácimi vzormi – rôznymi pruhmi, snehovými vločkami či motívmi stromov.

Smaragdovozelená a téma lesa

Lesné témy budú populárne aj počas tohtoročných sviatkov. Ich nositeľmi môžu byť dekorácie v štýle rôznych zvieratiek – vtákov, sov, jeleňov, ale tiež šišiek a žaluďov. Dominantnou farbou bude zelená v rôznych odtieňoch, od jemnej šalvie až po jasný nefrit alebo smaragd. Skvelý kontrast vytvoria premiešaním so zlatom a prírodnou zeleňou.

Kov a tmavé odtiene

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj kovové odtiene patria k vianočným prvkom, ktoré považujeme za klasické. Tohto roku nastala mierna aktualizácia a odporúča sa ich kombinácia s tmavo-šedou, indigovou a petrolejovo-modrou. Svoju úlohu zohrajú aj kontrastné prvky zlatej a striebornej. Do istej miery sa dá uvažovať aj o medenej, ale tá je ťažšie skombinovateľná s ostatnými kovmi. Tento štýl vsádza na lesklé detaily, kovové hviezdy a starožitné ozdobné glitre.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..