Ako zariadiť malú obývaciu izbu?

Niekedy si nenavyberáme. Musíme byť spokojní s tým, čo máme. Aj vy máte problémy s nedostatočným priestorom v obývačke? Máte pocit stiesnenosti a túžite o zmeniť? Vezmite si pero a zapisujte si tieto potrebné veci, ktoré vám opticky pomôžu zväčšiť obývačkový priestor. Ako na to?

shutterstock_154532936

Minimalistický nábytok

Nikde nie je napísané, že si nemôžete dovoliť menej nábytku. Aj keď sa vám možno zdá, že pri menšom počte nábytku bude obývačka príliš prázdna, nebude to tak. Menej nábytku vám pomôže opticky zväčšiť miestnosť. Skúste takýto experiment zrealizovať. Uvidíte, že nehovoríme do vetra.

Správa kombinácia farieb

Hovorí sa, že prílišné striedanie farieb vám estetický zážitok  z miestnosti len pokazí. Skúste sa oblúkom vyhýbať tmavým farbám – najmä červenej, ktorá má za úlohu miestnosť opticky zmenšovať. Voľte si radšej jemné farby – bledozelenú, oranžovú a žltú.

Menší počet doplnkov

Nezahádžte vašu už tak dosť malú obývaciu miestnosť množstvom doplnkov. Snažte sa vyhodiť gýčové predmety a nahraďte ich jednoduchými doplnkami, ktorými určite nič nepokazíte. Hlavne sa nesnažte police zaplniť malými predmetmi a vázami s umelými kvetmi, ktoré sú aj tak veľkými chytačmi prachu.

Nepreplňte ju množstvom obrazov

V menšej obývačke dbajte o to, aby každý kúsok steny nebol zakrytý obrazom. Hovorí sa, že príliš veľké množstvo obrazov vám miestnosť výrazne zmenší. Sem – tam nejaký obraz nezaškodí, ale snažte sa to nepreháňať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..