Podľa čoho vybrať obraz do interiéru?

Obraz ako bytový doplnok by mal do interiéru skvele zapasovať. Môže však nastať situácia, že na stene bude pôsobiť ako päsť na oko. Čo robiť, aby ste sa vyhli druhej možnosti a svoj príbytok si obrazom vhodne doplnili a nie vizuálne poškodili?

Na veľkosti záleží

Ak vám niekto bude tvrdiť, že na veľkosti nezáleží, neverte mu. Rozhodne nie vtedy, keď bude reč o obrazoch. Rozmery obrazu by mali korešpondovať s veľkosťou steny, na ktorej by mal mať svoje miesto. Na veľkú plochu pasuje adekvátne veľký obraz, malý by tam bol utopený. Ak ale na stene nie je dostatok miesta, rozmernejší obraz tam zbytočne netlačte. Proporčne by to naozaj neladilo. Pravidlo je jasné – veľké k veľkému a malé k malému.

Súlad s interiérom

Voľba motívu na obraze je vecou vkusu a osobných preferencií. Určite ale zohľadnite prostredie, kam obraz plánujete umiestniť. Motív rozzúreného leva sa do spálne príliš nehodí. Teda ak vám nevadí zobúdzať sa pri pohľade do roztvorenej papule kráľa zvierat…Obraz by mal s povahou interiéru ladiť a farebne ho dopĺňať. Priveľké kontrasty mu totiž nesedia. Moderne ladený interiér znesie viac čo sa týka umeleckých štýlov aj použitých farieb a ich kombinácií. Staršie až rustikálne príbytky sú na bytové doplnky viac citlivejšie.

Kam obraz umiestniť

Ak ide o obraz na zavesenie, odporúčame ho vešať za každých okolností do výšky očí. V prípade, že obraz zaujme pozornosť návštev, bude jeho prezeranie pohodlnejšie. Obrazy sa skvele vynímajú nad sedačkou, skrinkou, krbom alebo za sedením v kancelárii. Ak sa v interiéri nachádzajú nastaviteľné bodové svetlá, môžete si nimi obraz nasvietiť. Maľba aj celý priestor tak získajú nový, výnimočnejší nádych.

Náš tip – tlačené foto na plátne

Na stenu sa dá zavesiť prakticky čokoľvek. Ak opomenieme klasické ručne maľované obrazy a reprodukcie, tak tohtoročným hitom sú tlačené fotografie na plátne. Ľahko ovládateľná a kvalitná fototechnika, takmer nekonečné miesto v pamätiach SD kariet a grafické programy korigujúce menšie či väčšie nedostatky – to je dosť pádnych argumentov prečo fotiť. Všetky fotky možno nebudú dokonalé, no zopár sa ich určite vydarí. Nenechajte ich zapadnúť virtuálnym prachom.

shutterstock_59379619 shutterstock_154532936 shutterstock_162335225

Všimnite si, ako obrazy skvele farebne ladia s interiérom, v ktorom v zásade dominujú dve-tri farby. Vizuálne zaujímavo pôsobí rozloženie viacdielneho obrazu na treťom obrázku v poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..