Ako si vybrať sedačku do obývačky

Podľa čoho by ste vyberali sedačku, keby ste sa teraz rozhodli jednu kúpiť? Podľa toho, či sa vám páči, podľa ceny, podľa toho, či je pohodlná alebo podľa toho, či vám farebne ladí do izby. Áno, je správne pri výbere zohľadniť aj tieto kritéria, je tu však jedno, ktoré je ešte dôležitejšie ako všetky tieto vyššie spomenuté. Ako znie? Nábytok by ste mali vyberať podľa toho, akú veľkú izbu máte. Ako na to?

shutterstock_103884701

Malá izba

V prípade, že máte malú izbu a chcete ju opticky zväčšiť, môžete to dosiahnuť aj pomocou správne vybranej sedačky. Na čo by ste si mali dávať pozor? Kupujte pohovky, ktoré sú minimalistické, majú čisté línie a nízke ťažisko. Prečo? Aby pohovka neodkrajovala zbytočne z priestoru izby. V takomto prípade siahnite skôr po neutrálnych alebo pastelových farbách. Sedačku je lepšie prisunúť k stene, aby ste minimalizovali priestor, do ktorého zasahuje. Čím menšia, tým lepšie.

Stredná izba

Ak máte strednú izbu, prí kúpe sedačky sa už dá viac manévrovať. Dosť toho však závisí od toho, aký vysoký strop máte. Pokiaľ je vyšší ako 2,5 metra, pokojne môžete vyberať rohové sedačky s mohutnejšími líniami. Ak však máte stropy nízke, vyberajte opäť zo sedačiek s čistými a jemnými líniami. V tomto prípade však sedačka už nemusí byť umiestnená tesne pri stene, ale môžete medzi ňou a stenou nechať priestor približne 1 meter. Čo sa týka farieb, tak je lepšie, ak sa vyhnete tmavým odtieňom – ako tmavohnedá, bordová či fialová.

Veľká izba

Ak máte veľkú izbu a vysoké stropy, môžete si dovoliť prakticky čokoľvek, aj čierne sedačky v tvare U mohutných tvarov. Prípadne môžete využiť svoju sedačku ako solitér a umiestniť ju doprostred izby bez ohľadu na to, koľko priestoru bude za ňou a pred ňou. Tento odvážny kúsok môžete doladiť sektorovým kobercom s geometrickými tvarmi a sedačka môže byť pokojne aj vo výrazných farbách – červená, smaragdová, limetková či modrá. Takže čím väčší byt máte, tým sa s jeho zariaďovaním môžete viac pohrať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..