Tipy ako si jednoducho a účelne zariadiť spálňu

Keď niekde strávite tretinu života, asi budete od takého miesta očakávať istý štandard. Vieťe, že takýmto miestom je aj vaša spálňa. Na čo si dávať pozor pri jej zariaďovaní? Tu sú naše tipy.

Farby, pri ktorých si oddýchnete

Začnime pekne od podlahy, respektíve od stien. O vplyve farieb na ľudskú psychiku asi netreba zvlášť debatovať. Výrazné farby, ako napríklad červená, priamo podnecujú k akcii, na druhej strane je to zelená, ktorá upokojuje. V spálni sa predovšetkým relaxuje, preto by mala byť ladená v tomto duchu. Aj farebne. Pozitívne na telo aj myseľ pôsobí modrá, ale aj žltá a zelená sú fajn. Viac ako sýte preferujte pastelové odtiene. Naopak, v spálni sa vyhnite ťažkým a depresívnym farbám ako fialová alebo hnedá.

Menej nábytku je viac

Steny sú vymaľované, čo ďalej? Nábytok, jasné. Spálňa by vo všeobecnosti mala byť vzdušná a priestranná, priveľa nábytku jej rozhodne nesvedčí. Stačí posteľ, nočný stolík a nejaká tá skrinka. Alebo skriňa. Dlhodobo sú trendom v bývaní vstavané skrine, ktoré priestor spálne fakticky zmenšia, no zároveň sú kompaktné, nepôsobia rušivo a skryjú všetko šatstvo. Farba stien a nábytku by mali byť v súlade. Pokiaľ sa dá, vyhnite sa ťažkým a dlhým závesom. Sú priam magnetom na prach a do dnešnej doby, kedy aj v bývaní letí vzdušnosť a ľahkosť, sa už nehodia.

A čo posteľ?

Posteľ nie je v spálni tak bezvýznamná, aby sme jej nevenovali samostatný stĺpček. Voľte najmä priestrannú a pohodlnú posteľ, vyrobenú z kvalitných materiálov. Drevo je raz len drevo, to vás naozaj podrží. Ba čo viac, v dobre stavanej posteli sa na jej vŕzganie nezobudíte ani za 15 rokov. Viackrát proklamovaná vzdušnosť sa hodí aj posteliam, najmä tým na nožičkách.

Čomu sa v spálni vyhnúť?

Televízne prijímače, počítače, rádiá a iné elektromagnetické žiariče – tým sa v spálni vyhnite, s oddychom dokopy naozaj nepasujú. Podobne tak by za dverami spálne mali ostať aj všetky pracovné povinnosti a problémy, pokiaľ možno aj tie vo vašej hlave. Iné miesto skúste nájsť aj objemnejším rastlinám a kvetom väčšieho vzrastu, ktorých ošetrovaním by ste mohli stráviť viac času ako samotným spánkom.

shutterstock_30655258-1 shutterstock_38145829 shutterstock_214655683


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..