Sú lepšie látkové, alebo kožené sedačky?

Sedacia súprava

Ľudia neustále hľadajú odpoveď na túto otázku – sú lepšie látkové, alebo kožené sedačky? Jednoznačná odpoveď neexistuje, pretože každý má svoje potreby a požiadavky, a tak sa musí sám rozhodnúť o tom, či mu viac vyhovuje kožená alebo látková sedačka. Spoznajte výhody oboch materiálov a sami sa rozhodnite o tom, ktorý je pre vás a vašu domácnosť vhodnejší.

Sedacia súprava
Sedacia súprava

Výhody látkových sedačiek

Jednou z hlavných výhod látkových sedačiek je ich cena – sú výrazne lacnejšie ako koža. Okrem toho máte oveľa viac možností na výber – vzor, materiál a aj farbu. Ak by ste chceli koženú sedačku so vzorom, museli by ste dlho hľadať. Okrem toho sú odolné voči slnečným lúčom a nemusíte sa báť, že vám popraskajú, ak budú pri radiátore. Tiež v zime a v lete je látka príjemnejšia na prvý dotyk ako rozpálená/studená koža.

Nevýhody látkových sedačiek

Jednou z nevýhod je, že sa v nich udržiavajú roztoče a prach. Ak však máte snímacie poťahy na matrace, môžete ich dať vyprať. Životnosť látkových sedačiek je nižšia ako pri koži. A v prípade, že niečo vylejete, nemôžete to tak jednoducho utrieť. Samozrejme, dnes už existujú aj textilné sedacie súpravy, do ktorých sa voda nevpije, ale sú výrazne drahšie.

Výhody kožených sedačiek

Jednou z najväčších výhod je ich nadčasový dizajn, napríklad kožené chesterfieldky majú už niekoľko storočí rovnaký vzhľad a stále sú štýlové. Taktiež ich životnosť sa môže dostať až k hranici 40 rokov. Tiež je oveľa jednoduchšie z nich utrieť prach a roztoče kožu veľmi neobľubujú.


Nevýhody kožených sedačiek

Nevýhodou kožených sedacích súprav je vyššia cena. Okrem toho si musíte dať pozor na to, aby neboli na priamom slnku či blízko zdroja tepla, v takom prípade by mohli popraskať. Takže ak chcete predĺžiť ich životnosť, musíte používať rôzne impregnačné spreje či prípravky. Navyše sadnúť si na studenú či horúcu kožu nie je nič príjemné, ale to môžete vyriešiť dekou či poťahom.

Teraz je už len na vás, aby ste vyhodnotili jednotlivé výhody a nevýhody a vybrali si sedaciu súpravu, ktoré je pre vás vhodnejšia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..