Ako si zariadiť nové bývanie? Poradíme vám zopár tipov.

Nemusíte byť hneď vyštudovaná dizajnérka. Stačí vám občas prelistovať časopis o bývaní, v ktorom sú znázornené aktuálne trendy a uvidíte, že vlastné nové bývanie si navrhnete tak, ako vám bude vyhovovať. Dôležité je, aby ste sa cítili príjemne. Robiť niečo nasilu, len preto, lebo je to v móde, nepripadá do úvahy.

shutterstock_156431330

Skúsime vám poradiť zopár tipov, ktoré vám pravdepodobne pomôžu pri zariaďovaní. Je len na vás, či sa budete podľa nich riadiť.

Viac svetla

Určite sa zamerajte na viacero osvetlení. Jedna lampa nad vami nebude stačiť. Osvetlite si kút, kde čítate. Osvetlite si priestor pri kuchynskej linke. Vyhrajte sa s dizajnovaním osvetlenia po domácnosti a pridajte si svetlá všade možne. Dokonale dotvoria atmosféru.

Správne rozmery kobercov

Pri zariaďovaní skúste dbať na správne rozmery kobercov. Do obývačky sa hodí menší, ktorý zapasuje priamo pod stolík. Dávajte si pozor na to, aby koberec príliš netrčal a nenarúšal priestor. Nerovnomerne dosadený koberec vie spôsobiť šarapatu. Myslite na to ešte pred kúpou koberca, aby sa nestalo, že ho budete musieť vracať alebo nebodaj strihať.

Obrazy v rovnakej výške

Obrazy neodmysliteľne patria k bývaniu. Ak si chcete nejaké povesiť, snažte sa dobre zamerať výšku obrazov. Dbajte o to, aby sa nestalo, že jeden obraz bude príliš nízko a druhý zase príliš vysoko. Môže to narušiť celkový dojem z miestnosti.

Nezamerajte sa len na konkrétny štýl

Milujete provensálsky alebo škandinávsky štýl? Ak áno, skúste orientovať svoje nové bývanie nielen do jedného konkrétneho štýlu. Miešajte viacero štýlov, ktoré vám skrášlia bývanie. Príliš veľká tematickosť momentálne neletí. Vznikol by príliš nudný priestor, ktorý by vás určite časom omrzel. Jednoznačne experimentujte.

„Dýchajúci“ nábytok

Ak si zariaďujte svoje nové bývanie, držte sa tohto najdôležitejšieho pravidla. Nechávajte nábytok dýchať. Príliš veľa skríň vám opticky zmenší miestnosť. Miestnosť si ponechajte vzdušnú s menším množstvo nábytku. Budeme pôsobiť krajšie ako keby mala byť zaprataná množstvom skríň.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..