Vyberáte matrac? Na toto si dajte pozor

Spánok je dôležitý a aj keď ho ho za dôležitý nepovažujete, venujete mu približne tretinu svojho života. Stále sa hovorí, že by ste mali spávať 8 hodín denne, toto je však vysoko individuálne – niekomu stačí spať 6 hodín a je úplne svieži, a niekto spáva 9 hodín a budí sa unavenejší, ako keď išiel spať. Jedným z možných dôvodov je aj to, že má nekvalitný matrac. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným bolestiam chrbta či krku, pri výbere matracu si dajte pozor na toto.

shutterstock_214040716

Vyberajte matrac podľa vašej váhy

V prvom rade by ste mali vyberať matrac podľa toho, koľko vážite. Pre ťažších ľudí sú lepšie tvrdšie matrace. Prečo? Lebo sa neprepadávate až ku roštu a vaša sa váha sa rozloží rovnomernejšie, takže nebudete nadmerne zaťažovať nejakú časť vášho tela. A platí to aj naopak – pre ľahších ľudí sú lepšie mäkké matrace. Dnes sa nemusíte báť ani atypických rozmerov vašej postele, pretože matrace na mieru vám vyrobia za rovnakú cenu ako sériovo vyrábané matrace.

Aký typ vybrať

Keď sa začnete zaujímať o konkrétny typ, ostanete zmätený. Prečo? Taštičkový, sendvičový, pružinový, latexový či pamäťová pena. A ktorý je pre vás ten najlepší? To záleží od množstva faktorov – vašej výšky, toho, či športujete, či máte sedavé zamestnanie, či ste alergik alebo astmatik a podobne. Preto sa vždy poraďte s predajcom, ktorý vám pomôže vybrať ideálny matrac presne podľa vašich potrieb.

Je lepší jeden veľký či dva menšie

Veľa ľudí sa pýta, či je lepší jeden veľký matrac alebo dva menšie. Na manželskej posteli je rozhodne lepší variant matrace 1+1. Prečo? Pretože si každý z partnerov môže prispôsobiť matrac presne podľa svojich potrieb. Už nemusíte robiť kompromisy, vďaka ktorým ste kúpili matrac, ktorý ani jednému z vás nevyhovoval.

Hľadáte matrace vo výhodnej akcii? Navštívte Zdravotne-matrace.sk a postarajte sa o kvalitnejší spánok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..