Ako si vybrať správny matrac?

Vybrať si dobrý matrac nie je med lízať. Dlhé obzeranie, kým nájdete parametrami vyhovujúci matrac, vie odradiť mnohých ľudí od kúpy nového matraca. Skúsime si poradiť zopár rád, podľa ktorých by ste sa pri výbere matraca mali riadiť.

shutterstock_131936267

Vyhovujúci rozmer matraca

Ak meriate 190 cm, nebudete si kupovať matrac dlhý 170 cm. Pri výbere matraca je podmienkou mať matrac dlhší ako ste vy. Uvádza sa minimálne 20 cm. Ak sa nechcete pri otáčaní počas spánku prebudiť na zemi, zvoľte si matrac, ktorý má šírku minimálne 80 cm na manželskej posteli. Pri jednolôžkovej posteli by to malo byť 90 cm. Doprajte si dostatočne široký a dostatočne dlhý matrac. Zaspávať na matraci a budiť sa na zemi nie je predsa ideálne, nemyslíte?

Dva matrace alebo jeden na manželskej posteli?

Jednoznačne dva. Každý partner má iné požiadavky a inú váhu, preto by bolo nevyhovujúce, keby ste si zvolili dvojmatrac. Mať dva matrace prináša aj mnohé výhody ako: lepšiu manipuláciu, odlišnú tvrdosť,  možnosť využitia polohovateľných rôšt.

Správna tvrdosť vášho matraca

Ak meníte matrac, mali by ste brať do úvahy, aby nový matrac mal podobnú tvrdosť ako ten starý. Každý z vás má určité zvyklosti a zvykať si na inú tvrdosť matraca nepripadá do úvahy. Tvrdosť matraca si vyberáte podľa týchto faktorov : podľa výšky, hmotnosti a vašich návykov.

Ako dlho vydrží matrac?

Životnosť matraca bude závisieť od kvality materiálu. Akonáhle sa rozhodnete kupovať nový matrac, dbajte na to, aby podmienkou bola dlhšia záruka ( do 10 rokov ) a aby kvalita materiálov bola vysoká. Životnosť matraca je priamo úmerná kvalite. Vždy sa snažte vyberať matrace len od výrobcov, ktorý na výrobu matracov používajú len certifikované materiály. Potom budete vedieť, že peniaze, ktoré ste za matrac dali, neboli vyhodené zbytočne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..