Efektívne upratovanie

Poznáte to. Blíži sa sobota a vaše nástroje, ktorými upratujete, sa už hlásia do služby. Ako prehovoriť svoj telo, aby sa naladilo na upratovanie. V prvom rade si spravte dobrú kávičku/ čaj, naraňajkujte sa a následne sa pustite do upratovania. Chcete upratovať efektívne? Poradíme vám, čo máte robiť.

shutterstock_114468154

Začnite vetraním

V prvom rade po raňajkách začnite vetraním. Cez zimné obdobie sa hmla a dym udržiavajú až príliš nízko. Privstaňte si ak je to možné a vyvetrajte si domácnosť ešte skôr, ako vaši susedia začnú kúriť. Čistý svieži duch urobí vášmu telu v domácnosti len dobre. Nezanedbávajte vetranie. Ak je možné, vetrajte aj neskôr.

Poutierajte prach po celej domácnosti

Počas vetrania alebo po ňom sa venujte dôkladnému utieraniu prachu. Snažte sa to však neodfľáknuť. Nedostatočné utieranie prachu a nevyčistenie kútov od pavučín môže vám a vašim členom rodiny spôsobiť problémy s dýchaním. Ak je pekné počasie, nevyhýbajte sa vetraniu aj počas utierania prachu. Ak používate chemikálie, vetranie bude vhodné. Ak by sme vám mohli odporučiť na utieranie prachu si zvoľte radšej navlhčený papier alebo handričku.

Vyprášenie kobercov a umývanie podlahy

Každý víkend, ale aj počas týždňa, nezanedbávajte umývanie podlahy a prášenie kobercov. Vezmite si dobrý pracháč alebo si zavolajte člena svojej rodiny, aby vám pomohol s prášením. Podlahy sa snažte umývať bez čistiaceho prostriedku alebo s minimom čistiaceho prostriedka. Práve vďaka umývaniu čistou vodou budete predlžovať životnosť vašej podlahy. Používajte čo najmenej chémie. Oplatí sa vám to.

Držte sa týchto pravidiel. Práve pri takomto upratovaní nestrávite veľa času, ale zato spravíte všetko, čo bude treba.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..