Ako sa zbaviť migrujúcich mravcov?

Začínajúce sa otepľovanie zintenzívnilo migrovanie mravcov do domácnosti. Ak nechcete aj vy byť nepríjemne prekvapení, skúste si vytvoriť domáci prípravok, ktorý odpudí nepríjemných mravcov. Chemické prostriedky sú síce účinné, ale majú aj vedľajšie účinky na ovzdušie a pôdu. Skúste si pripraviť doma prípravok ktorý nepríjemných mravcov zahubí.

shutterstock_106616309

Bravčová masť

Možno vám takýto spôsob príde nehygienický, ale určite je radikálny. Masť zmiešate s chlórovaným vápnom a následne ňou potierate všetky medzery, do ktorých môžu mravci vliezť a narobiť vám problémy.

Potraviny z kuchyne

Vedeli ste o tom, že aj hladká múka, mletá škorica, majoránka a prášok do pečiva vám vedia pomôcť s mravcami? Stačí vám, keď mletú škoricu nasypete pred dvere a uvidíte, že mravce nevstúpia do vašej domácnosti ani vtedy, keď budete mať na stole sladkú tortu, ktorá ich bude lákať. Ďalším dobrým pomocníkom bude aj majoránka, ktorú mravce výslovne neznášajú.

Špongie nasiaknuté sladkou vodou

Veľkým lákadlom pre mravce je sladká voda. Keď pred dvere rozmiestnite špongie nasiaknuté sladkou vodou, uvidíte, že všetky mravce poputujú priamo na ňu. Akonáhle budú všetky mravce nalepené na špongii, môžete ich preniesť na miesto, kde ich môžete zlikvidovať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..