Zateplenie domu je investícia, ktorá sa oplatí

Počas najväčšieho stavebného boomu panelákov sa na na nejakú energetickú efektívnosť len sotva myslelo. Najdôležitejšie bolo postaviť veľa bytov za málo peňazí a čo najrýchlejšie. A tak vznikli šedé socialistické sídliská, ktoré teraz striedajú krikľavé fasády panelákov, ktoré sa rozhodli pre zateplenie. Aké výhody prináša zateplenie, koľko ušetríte a ako rýchlo sa vám táto investícia vráti? To všetko sa dozviete v týchto riadkoch.

screen-psgroup-sk

Aké výhody má pre vás zateplenie

Hlavnou výhodou, ktorú zatepľovanie domov prinesie, je úspora, to vie každý. Otázkou však je, aká vysoká je. Odpoveď na túto otázku záleží od veľa premenných – od hrúbky steny, od typu bývania, od toho, aký materiál na zateplenie ste použili a aj od toho, aký systém vykurovania máte, no priemerne vám pomôže znížiť náklady na vykurovanie až o 30 %. Tieto isté faktory ovplyvňujú aj dobu návratnosti, no v priemere je to 8 rokov.

Ďalšie výhody zateplenia

Úspora, ktorú zateplenie prinesie, je nesporne jej najväčšou výhodou. Okrem toho však sú tu ďalšie, menej známe, výhody. Jednou z nich je, že cena zateplenej nehnuteľnosti na trhu s realitami je oproti nezatepleným budovám vyššia. Ďalšou výhodou je aj to, že zateplenie funguje ako konzervant a predĺži tak životnosť vášho domu a zároveň sa postará o to, aby počas horúcich letných dní ste mali doma vyrovnanejšiu teplotu.

Odkiaľ získať peniaze

Aj Štátny fond rozvoja bývania sa snaží podporovať tých, ktorí myslia na energeticky efektívnu domácnosť. Ako? ŠFRB ponúka pôžičku na zateplenie pre tie domy, ktoré boli skolaudované najneskôr v roku 1989. Chcete sa o tejto možnosti dozvedieť viac? Navštívte internetovú stránku Psgroup.sk a od odborníkov sa o zatepľovaní dozviete všetko.

Zdroj: Psgroup.sk


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..