Opravy v domácnosti, ktorým sa určite nevyhýbajte

Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale náš dom raz za čas potrebuje rekonštrukciu, ktorá ak sa zanedbá, môže spôsobiť katastrofálne následky. Ktoré opravy by sme s určitosťou nemali zanedbávať?

Znečistenie komína

Takýmto problémom sa väčšinou zaoberáme až vtedy, keď spozorujeme príliš veľké dymenie nielen von, ale aj dnu. Znečistenie komína neradno zanedbať a práve preto sa snažte aspoň raz za rok skontaktovať s kominárom, ktorý vám profesionálne vyčistí usadený komín. Akonáhle zanedbáte čistenie komína, môže sa stať, že vám vznikne požiar a pri najhoršom dokonca aj otrava oxidom uhoľnatým.

Praskliny v nosných stenách a v atike

Akonáhle spozorujete praskajúce nosné steny, nastáva panika. Ak sa nebudete dostatočne venovať opravách týchto prasklín, môže vám hroziť výraznejšie posúvanie nosných stien, ktoré nakoniec vedú k zrúteniu. zachráňte svoje bývanie, keď nie je až v takom zlom stave. Takéto opravy vám neradíme zanedbať. Môžu totižto ohrozovať vašu celoživotnú prácu pri stavbe domu.

Potrubie, ktoré netesní

Potrubie tiež neradno zanedbať. Akonáhle spozorujete kvapkajúcu vodu zo stupačiek alebo z batérii, neváhajte nájsť čo najskôr skúseného vodára, ktorý nebude mať problém vymeniť vám potrebné súčiastky. Nepodceňuje takýto problém. Môže sa stať, že potrubie vám praskne a všetka voda vám zaplaví vašu domácnosť. Škody by boli v tom prípade nevyčísliteľné.

Raz za čas vás postretnú opravy, ktoré nemôžete dokladať. Práve tieto opravy, ktoré sme si spomenuli, sú dôležité a po ich zanedbaní vám hrozia následky. Naozaj vám to za to stojí? shutterstock_151104872

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..