Podmienky úspešného pestovania muškátov

Týmto krásnym rastlinkám neodolá oko takmer žiadnej ženy. Môžete si dovoliť vysadiť práve takýto typ muškátov? Ak áno, skúste si prečítať zopár nasledujúcich rád. vďaka nim sa vám podarí vypestovať najzdravšie muškáty, ktoré počas niekoľkých mesiacov budú zdobiť vašu terasu / balkón.

shutterstock_183383264

  • Snažte sa používať skôr substrát vyrobený na báze svetlejšej rašeliny určenej na balkónové rastliny alebo substrát, ktorý je určený špeciálne na pestovanie muškátov. Nebojte sa investovať do kvalitnejšieho substrátu.
  • Investujte do priestrannejších nádob, do ktorých sa vám zmestí viac substrátu, ktorý vám zabezpečí správny rast muškátov.
  • Zabezpečte odtok nadbytočnej vody. Muškáty totižto neznesú nadbytočné množstvo vody. Akonáhle nezabezpečíte odtok, muškát vám začne hynúť.
  • Muškáty sú odolné rastlinky, avšak nemajú rady extrémy. Nevystavujte ich preto príliš veľkému slnečnému žiareniu a zároveň ich nedávajte do tmavých miest.
  • Chráňte ich pred dažďom čo najviac ako sa dá. Najlepšie sa im darí pod rímsou a strechou.
  • Určite si miesto, ktoré je dostatočne vzdušné, aby listy muškátov príliš dlho neschli. Na mokrých listoch sa môžu začať tvoriť plesne, ktoré môžu zapríčiniť, že vaše muškáty uhynú.

Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..