Ako si pripraviť vlastný kompostér?

Zmeriavate sa na triedenie odpadu? Máte za domom záhradku, na ktorom by ste si mohli spraviť vlastné kompostovisko, v ktorom by ste hromadili biologický odpad? Pustite sa do stavby. Najprv by ste však mali vedieť nasledujúce informácie. Ušetrite peniaze a pripravte si lacný kompostér, ktorý pripravíte za rekordne krátku dobu. Budete potrebovať kladivo, klince, staršie drevo/ hranoly.

shutterstock_170315264

Vyberte si vhodné miesto na kompostér

Kompostér si vyžaduje špeciálne miesto, ktoré nie je ani príliš suché, ani príliš mokré. Vyhovujúce miesto bude najmä to, ktoré je väčšinu dňa v polotieni. Kompostér si ďalej vyžaduje dobré prístupové miesto a dostatočný priestor okolo neho. Chcete sa predierať cez vysokú trávu? Nájdite to najvhodnejšie miesto na biologický odpad.

Pod kompostérom si prekyprite pôdu

Ešte pred samotnou stavbou si pod plánovaným kompostérom dostatočne prekyprite pôdu. Robí sa to preto, aby organizmu, ktoré odpad rozkladajú, mali lepší prístup do kompostoviska.

Steny po domácky vyrobeného kompostoviska by mali byť vzdušné

Pri stavbe dreveného domáceho kompostoviska myslite na to, aby hranoly/ dosky neboli až príliš blízko pri sebe. Kompost by mal mať stály prísun čerstvého vzduchu. Dosky, ktoré budete používať pri stavbe, dávajte v dostatočnej vzdialenosti od seba. Myslite aj na to, aby ste dosky napustili.

Kompost, ktorý vyprodukujete, môžete následne použiť ako dobré prírodné hnojivo na vašu pôdu. Pomôžte si, keď sa dá a máte miesto. Stačí dobré miesto, zopár dosiek a môžete stavať svoje drevené domáce kompostovisko. Vaša úroda vďaka prírodnému kompostu bude bohatšia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..