Kde sa hodia dvojmiestne pohovky?

Dvojmiestne pohovky sú skutočne praktickým riešením, predovšetkým v malých obývačkách. Avšak nie je to jediné miesto, kde sa môžu používať. Kde ešte sa oplatí umiestniť ich, a prečo sú také praktické?

Dvojmiestne pohovky v garsónkach

Majú kompaktné rozmery, sú pekné, a súčasne praktické. Práve taký musí byť nábytok určený do malých bytov a domov, a tieto kritériá perfektne spĺňajú dvojmiestne pohovky. Sú pomerne neveľké, avšak majú niekoľko praktických predností. Mnohé sa dajú ľahko rozložiť a tak vytvoriť komfortné miesto na spanie. Dvojmiestne pohovky majú často úložný priestor, v ktorom môžete uchovávať dodatočnú posteľnú súpravu, sezónne oblečenie, alebo iné predmety, na ktoré sa dá nájsť vhodné miesto len ťažko.

Zariadenie hosťovských alebo detských izieb

Také kompaktné pohovky sa tiež vynikajúco hodia do domov a bytov, v ktorých je zariadená osobitná hosťovská izba. Dodatočne sa hodia do detských izieb, práve vďaka svojim skutočne kompaktným rozmerom. Aj v tomto prípade sa oplatí zvoliť si rozkladacie verzie, a najlepšie s úložným priestorom, aby bolo ich používanie čo najpraktickejšie.

Ako vidíte, dvojmiestne pohovky sa dajú používať rôznymi spôsobmi. Ich nákup by mali rozvážiť predovšetkým majitelia malých bytov a domov, keďže umožňujú maximálne využiť dostupný priestor.

Pohovka v obývačke Rozhodnutie o dokonalej sedačke do obývačky by malo padnúť po zvážení viacerých faktorov. Prvým je veľkosť a tvar nábytku. Je potrebné vziať do úvahy veľkosť miestnosti a počet ľudí, ktorí budú gauč denne využívať. Najobľúbenejšie sú rovné rohy, ktoré nezaberú veľa miesta a poskytnú veľa miesta na sedenie pre obyvateľov a ich hostí.

Veľmi obľúbený je aj skladací nábytok. Sú pohodlné, funkčné a veľmi módne. Pred rozhodnutím o kúpe by ste si však mali dôkladne prezrieť možnosti bytu a zvážiť, či to pre nás nebude zbytočný výdavok, pretože takéto modely sú väčšinou drahšie. Keď máme viac miesta, oplatí sa zvážiť kúpu salónika, ktorý pozostáva z pohovky a dvoch kresiel.

Aký gauč do malej obývačky?

V malých priestoroch, napríklad v štúdiách, bude pohovka perfektná. Zaujímavým a módnym prvkom moderných interiérov sú sedacie súpravy s originálnym čalúnením alebo žiarivou farbou s vysokým operadlom a štýlovými nožičkami. Vyznačujú sa hlbokým pohodlným sedadlom. Ďalším návrhom môže byť pohovka na kolieskach, ktorá umožňuje voľný presun nábytku.

Toto je obzvlášť dôležité, keď je v dome málo miesta. Dobre poslúžia aj klasické riešenia v salóne. Pri rozhodovaní, ktorá sedačka sa bude hodiť do malej obývačky, stojí za zváženie pohovky v retro štýle. Aby sedačka nebola nudná, môžete zvoliť výrazné farby ako je červená alebo výrazné kvetinové motívy. Takýto kus nábytku zdobí interiér a dodáva mu originálnu atmosféru. Živé farby dodajú energiu malým miestnostiam.