Ako si vybrať najlepšiu podlahu do obývačky

Plávajúca podlaha

Výber vhodného materiálu do obývačky nepatrí medzi najjednoduchšie voľby, s ktorými sa stretnete pri riešení interiéru vo vašom dome či byte. Na výber máte plávajúcu podlahu, parkety, rôzne vinylové či laminátové podlahy, koberec, linoleum či dlažbu. Ako si vybrať to najlepšie pre vašu obývačku? Tu sú výhody a nevýhody jednotlivých typov podláh.

Plávajúca podlaha
Plávajúca podlaha

Plávajúca podlaha

Tu sa musíte rozhodnúť, či sa vyberiete drahšou a kvalitnejšou cestou a kúpite si drevenú podlahu, alebo sa rozhodnete pre lacnejší laminátový variant. Drevo je odolnejšie, už na prvý pohľad vidieť rozdiely medzi týmito dvomi materiálmi a drevo vyzerá elegantnejšie. Nevýhodou je však vyššia cena, preto ak nemáte dostatočný rozpočet, možnosťou môže byť aj laminátová podlaha. V prípade, že bývate v staršom byte, pozrite sa, či pod kobercom nemáte parkety, ktoré necháte vybrúsiť, nalakovať a máte skvelý typ podlahy. Pre niekoho môže byť prekážkou, že vŕzgajú.

PVC podlaha

V súčastnosti sú stále populárnejšie PVC podlahy, ktoré jednoducho rozviniete ako koberec, no vyzerajú ako plávajúca podlaha. Sú veľmi atraktívne hlavne cenou a aj svojou odolnosťou, takže sa nemusíte báť, že sa vám tento typ podlahy poškrabe tak rýchlo ako laminát či drevo. Nevýhodou je, že už na prvý pohľad vidieť, že je to napodobenina dreva.

Koberec

Ak si vyberiete správny vzor resp. jednofarebný koberec, môže to byť skvelá voľba. Ak si však kúpite vzorovaný koberec, môžete zničiť celý vzhľad miestnosti. Jeho výhodou je, že ibzu tepelne aj zvukovo izoluje, je pomerne lacný a inštalácia je jednoduchá. Nevýhodou naopak je, že sa rýchlo opotrebuje a vyliate víno sa z neho odstraňuje horšie ako z drevenej podlahy.

Dlažba

Keramická dlažba či linoleum nie sú práve najvhodnejšie typy podlahy do obývačky. Síce sú to dobre vodivé materiály, ktoré oceníte, ak máte podlahové kúrenie, ak ide o vzhľad pocit, vhodnejšie sú skôr do predsiene či kuchyne. Aj preto sa ako najlepšia podlaha do obývačky javí drevo skombinované s kusovým kobercom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

One Comment on “Ako si vybrať najlepšiu podlahu do obývačky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..