Rýchly návod na výrobu hand made dekorácií zo žiaroviek

Klasické žiarovky nemusia plniť len úlohu spotrebného materiálu, ktorý po použití vyhodíte. Využite ich zaujímavý tvar a spravte z nich pekné interiérové dekorácie! Hand made original! A toto sú ony, ručne robené dekorácie, nenáročné na čas a materiál.

Čo budete potrebovať? Niekoľko starých, použitých žiaroviek, drobné guľôčky či gorálky, malé gumičky, soľ a farebnú kriedu. Začíname.

Príprava

Aby boli žiarovky použiteľné na dekoračný účel, treba opatrne odstrániť ich vrchnú (tmavú) časť. Robte to pomocou kliešťov, ktorými tento koniec žiarovky opatrne rozdrvíte, a šraubováku. Ten zase poslúži na rozbitie a „vydlabanie“ vnútorných častí v žiarovke. Žiarovky bývajú pomerne krehké, preto si práci dajte dobrý pozor, aby ste žiarovku nerozbili a neporezali sa.

Realizácia 1

Keď je žiarovka „prázdna“, jemným vrtáčikom do jej vrchnej časti vyvŕtajte dierky na zavesenie.

Teraz už len stačí žiarovky naplniť. Na vyplnenie miesta môžete použiť guľôčky, gorálky, prípadne farebné gumičky. V zásade hocičo pestré a oku príjemné. Na záver pretiahnite cez vyvŕtané dierky povrázok na zavesenie a máte hotovo. Výsledok môže vyzerať aj takto.

Realizácia 2

Na výrobu ďalšieho typu dekorácie použite soľ, ktorú rozdeľte na malé kôpky a prifarbite kriedami tak, ako je to znázornené na videu (v čase 2:20 – 2:34).

Pomocou lievika postupne vrstvite soľ do žiaroviek až po okraj, ktorý zatvoríte trebárs kúskom korku.

Vytvoríte tak zaujímavú, pestrú a veľmi peknú mozaiku. Takto vyplnené žiarovky môžete následne prilepiť o podstavec.

 

Ako na to vám ukáže aj toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=iNtacMqM4to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..