Spálňové inšpirácie

Biorytmus každého človeka je individuálny, no v priemere strávime spánkom 8 hodín. Každý deň, respektíve noc. To je až tretina nášho života! Nie je to dosť pádny argument na to, aby sme si svoju spálňu zariadili podľa najlepšieho vedomia, svedomia a možností? Inšpirujte sa štvoricou moderne zariadených izieb, v ktorých je spánok skutočným potešením.

Áno, aj takto jednoducho by to mohlo vyzerať. Pieskovo žltá farba na stene dodáva so skôr tmavšími doplnkami pocit príjemného tepla. Veľmi pekný kontrast dotvárajú farbou výrazné kvetiny na jednom zo stolíkov. Najmä do menších priestorov, ako je napríklad aj tento na obrázku, je lepšie zvoliť posteľ bez masívneho čela. Spálňa by mala byť najmä vzdušná a ľahká a takto toho môžete ľahšie docieliť. V spálni toho naozaj veľa nepotrebujete. Stačí kvalitná posteľ, nočný stolík a nejaká tá skriňa na šatstvo a bielizeň.

shutterstock_30655258-2

 

Ako na vás pôsobí tento typ spálne? Ak chladne, vôbec sa tomu netreba čudovať. Modrá sa vo všeobecnosti považuje za skôr studenú farbu. Zároveň ale o nej platí, že je farbou pohody, pokoja a vyváženosti. A farba s takýmito vlastnosťami sa do spálne jednoznačne hodí. Svetlo sa do izby dostáva prostredníctvom veľkého okna a dvojice výškovo nastaviteľných svietidiel.

shutterstock_38145829-1

 

Nasledujúca spálňa by mohla byť odpoveďou na otázku ako prakticky zariadiť jednoizbový byt. Hoci, o spálni sa tu veľmi hovoriť nedá. Ide skôr o miestnosť rozčlenenú na niekoľko zón. Tá spacia je od zvyšku umne odhradená malou kúpeľňou. Vtipne je tiež vyriešený úložný priestor, ktorý tvoria skrinky po obvode steny nad čelom postele. Všimnite si tiež súhru farieb v interiéri.

shutterstock_36859465

 

Ako opticky zvýšiť strop v miestnosti ukazuje štvrtý typ spálne v našom rebríčku. Dojem pomáhajú vytvárať nízky stolík s posteľou a najmä dvojica obrazov, netradične umiestnených na zemi. Na úložné priestory sa v modernom bývaní kladie naozaj veľký doraz. V tomto prípade je vec vyriešená niekoľkými háčikmi na stene. Na nich zavesené šatstvo sa počas noci vyvetrá určite lepšie ako v uzatvorenej skrini. Veľmi pekným momentom sú tu obrovské okná, ktoré tvoria celú jednu stenu miestnosti. Cez deň zabezpečujú dostatok svetla, v noci potom jedinečný pohľad na rozsvietené mesto.

shutterstock_169151012


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..