Aké schodisko zvoliť do interiéru?

Schodisko hrá v interiéri viacpodlažného domu dôležitú úlohu, a to spája dve podlažia a umožňuje dostať sa z jedného na druhé. Pri výbere schodiska chceme, aby nám slúžilo dlhé roky a bolo nielen kvalitné, ale aj nadčasové.

Aké schodisko zvoliť do interiéru? Aká je ponuka schodísk?

Moderné schody kombinované z troch materiálov

Nadčasové, kvalitné a zároveň niečím špecifické – aj takto by sme mohli charakterizovať moderné schody, ktoré sú vyrobené z troch na prvý pohľad nekombinovateľných materiálov. Práve takáto kombinácia však vytvára dokonalý súlad a celkový dojem z takéhoto schodiska je viac než len dobrý. Drevo ako prírodný materiál je dominantný a spolu s chladným kovom tvoria celok, z ktorého vzídu kvalitné schody v nadčasovom dizajne. Sklo ako transparentný materiál bude tieto dva materiály spájať.

Ak máte radi drevo, ale netúžite čisto po drevenom obklade betónových schodov, vyberajte práve takéto moderné schody. Ak máte interiér zariadený trendovo a minimalisticky, schody vám budú do takéhoto interiéru pasovať. Aj samotní výrobcovia takýchto schodov ho odporúčajú zakomponovať do trendového minimalistického interiéru.

Obklad betónových schodíšť

Ak sa vám ale pozdáva viac betónové schodište, potom sa len pustiť do výberu obkladu a výberu materiálu vhodného na zábradlie. Najčastejšie si zákazníci vyberajú drevený obklad v prevedení dub, resp morený dub. Čo sa týka zábradlia, tam sa už dá viac kombinovať.

Vybrať nadčasový obklad schodov nie je problém. Ponuka je široká. Dôležité je ho zakomponovať do priestoru a zladiť ho so zvyšným zariadením domu.

Zaujímavé schodište je schodište s dreveným obkladom, s kovovým zábradlím a s dreveným madlom. Kombinácia kovu a dreva je obľúbená nielen pri schodištiach, ale aj pri nábytku.

Druhou možnosťou je obklad betónového schodišťa, ktoré má zábradlie s nerezovými tyčkami, s prečnievajúcim nosom na stupňoch a jalovým stupňom uloženým v rovine nalepenej podlahy.

Páčiť sa vám môže aj drevený obklad betónového schodišťa so sklenenou výplňou zábradlia, či obklad schodišťa s trojuholníkovými podestami.

Zdroj obrázka:

Autor: didecs / Stock.adobe.com