Ako postupovať pri čistení kuchyne?

Určite ste aj vy počas tohtoročných letných prázdnin zapriahli všetkých členov rodiny do čistenia kuchyne. Ak ste kuchyni venovali pozornosť každý týždeň, určite sa vám nestalo, že by ste si našli na koberci škvrny, elektrická rúra by bola poškodená a na nepoužívaných riadoch by bola veľká vrstva prachu. Ako ale postupovať pri čistení kuchyne? Zvoľte nasledujúci postup.

Začnite vyberaním obsahu políc v kuchynskej linke

Aby ste mohli začať upratovať, v prvom rade si musíte vypratať všetok obsah kuchynskej linky od hrncov, panvíc, až po sklenené fľaše na vodu. Potom, ako vyberiete všetok obsah kuchynskej linky, poutierajte mokrou handričkou celé vnútro kuchynskej linky, ale pozor, handričku pred použitím poriadne vykrúcajte. Kuchynskú linku nechajte dôkladne vysušiť a až potom do nej vkladajte riad. Riad samozrejme tiež dôkladne poumývajte a vysušte. Na toto všetko budete potrebovať viac priestoru. Možno sa vám to nezdá, ale obsah kuchynskej linky dokáže zaplniť každučké voľné miesto v kuchyni – jedálenský stôl; drez; pult, na ktorom pripravujete jedlo.

Vyčistite všetky spotrebiče

Potom, ako vyčistíte obsah kuchynskej linky, zamerajte sa na elektrické spotrebiče. Pri ich čistení dávajte pozor, aby koncovky neprišli do kontaktu s vodou. Mohli by ste si spôsobiť nepríjemné zranenie. Na čistenie najčastejšie používaných spotrebičov používajte prípravky, ktoré povrch spotrebiča odmastia, vyčistia a zároveň nepoškodia. Pozor dávajte na krehkejšie, ale za to veľmi dôležité kuchynské doplnky, ktoré by ste pri čistení a manipulácii s riadom mohli poškodiť, alebo úplne zničiť.

Povysávajte koberec, vyneste smeti a umyte dlážku

Na záver povysávajte koberec (ak v kuchyni nejaký máte), vyneste smetné koše s papierom a so zmiešaným odpadom a umyte dlážku. Po dôkladnom vyumývaní dlážky a následne jej sušeniu môžete koberce vrátiť na pôvodné miesto a kuchyňa tak bude vyzerať ako nová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..