Ako si vybrať správny jedálenský stôl

Sadnúť si za spoločný jedálenský stôl a vychutnať si chvíle strávené so svojimi najbližšími je taká vzácna chvíľa, že by bola škoda, keby ste si ju pokazili príliš malým či nekvalitným stolom. Chystáte sa pozrieť jedálenské stoly a vybrať si svoju novú oázu rodinného života? Určite si pri jeho kúpe dajte pozor na tieto veci.

shutterstock_59379619

Z akého materiálu

V prvom rade sa musíte rozhodnúť o tom, z akého materiálu by mal byť váš budúci jedálenský stôl. Na výber máte z viacerých možností – sklo, drevo, drevotrieska či laminát. Vyberať by ste mali podľa zariadenia izby, ak máte na stenách tatranský profil, určite sa vám bude viac hodiť drevený jedálenský stôl ako ten z laminátu. Ak máte doma ratolesti či domáce zvieratá, je lepšie tiež drevo, pretože pri sklenom jedálenskom stole je riziko rozbitia pomerne veľké.

Aký tvar a veľkosť

Veľmi dôležitý je tvar a veľkosť stola. Najbežnejším tvarom je obdĺžnikový jedálenský stôl. Prečo? Pretože väčšina miestností má presne takýto istý tvar. Je ideálny vtedy, ak chcete usadiť viac ako 4 ľudí. Dajte si však pozor, aby jeho minimálna šírka bola viac ako meter a každý zo sediacich mal pre seba priestor na dĺžku 70 cm. Ak ste iba štyria a máte štvorcovú miestnosť, potom je štvorcový jedálenský stôl pre vás ako stvorený. Ak máte radi intimitu a rodinnú atmosféru, poobzerajte sa po okrúhlom stole. Oválny jedálenský stôl je podobný ako ten obdĺžnikový s tým rozdielom, že v miestnosti vyzerá menšie.

Je lepší set či kupovať stoličky zvlášť

Záleží na vás, či si trúfnete kúpiť si stoličky zvlášť, alebo vám viac vyhovuje sada. Dnes je veľmi moderné, keď je stôl v jednom štýle, napríklad drevený nahrubo opracovaný a k nemu pridáte moderné jedálenské stoličky v rôznych farbách. Ak si na toto netrúfate, je pre vás lepšie buď kúpiť celý jedálenský set, alebo požiadať dizajnéra či vášho priateľa s lepším vkusom, aby vám pomohol s výberom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..