Tepelné čerpadlá – len krôčik od perpetuum mobile?

Revolučné zmeny v sebe nie vždy skrývajú samé pozitíva. Avšak revolúcia vo vykurovaní akiste dostane aj vás. Tou proklamovanou zmenou sú totiž tepelné čerpadlá, ktoré váš obytný priestor spoľahlivo vyhrejú a vás to na minutej energie nebude stáť takmer nič.

Viaceré osvietené mozgy našej planéty sa už zaoberali myšlienkou využitia voľne dostupnej energie. Slnečné lúče, teplo, veterná energia, to všetko sú nevyčerpateľné zdroje energie, s ktorými sa stretávame dennodenne. Znamenajú pre ľudstvo energetickú budúcnosť? Zdá sa, že áno.

screen-tepelne-cerpadlo-remkosk-sk

Ako fungujú?

Tepelné čerpadlá využívajú slnečnú energiu naakumulovanú vo vzduchu. Túto energiu, ktorá je nanajvýš ekologická a bez emisií, potom pomocou tzv. hydroboxu prevedie do vykurovacej vody. Je nutné podotknúť, že z okolitého prostredia získavajú tepelné čerpadlá až 75% energie. Zvyšných 25%, nutných na pohon čerpadla, získava spotrebič z elektrickej siete. Systém dokáže efektívne fungovať až do teplôt na hranici -15 °C. S takýmito teplotami sa však v našich končinách stretávame naozaj len sporadicky. Ak by k nim predsa len došlo, zariadenie začne prechodne ohrievať vodu do vykurovacieho systému pomocou zabudovanej vykurovacej tyče s príkonom 9 kW.

Účinnosť

Funkčná teplotná hranica, kedy sú tepelné čerpadlá ešte schopné vykurovať pomocou premeny vonkajšej energie, je veľmi prijateľná. Dolná hranica je na spomínaných – 15 °C až – 20 °C, pričom tá horná siaha až k + 45 °C. Užívatelia určite ocenia aj nízku úroveň hluku, len 64 až 68 db, ktorým je chod zariadenia sprevádzaný. Pre predstavu – je to len o niečo hlasnejší zvuk aký počujete pri bežnom rozhovore. Tepelné čerpadlá sa bez problémov dajú kombinovať aj s inými zdrojmi tepla a môžete ich napojiť aj na vlastný fotovoltaický zdroj energie. Ak potrebujete vykúriť obytný alebo kancelársky priestor s rozlohou 300 – 900 m3, tepelné čerpadlá CMF a CMT budú tým správnym riešením.

screen-tepelne-cerpadlo-cmf-remkosk-sk

Hrejú aj chladia

Počas letných dní je vykurovanie väčšinou zbytočné, preto pri tepelných čerpadlách určite uvítate možnosť efektívnej klimatizácie. Tepelné čerpadlá pre ohrev vody zvládnu spracovať odpadové teplo a pomocou chladného vzduchu navyše klimatizujú a zabraňujú vytváraniu vlhkosti vo vedľajších priestoroch.

Zdroj obrázkov: Remkosk.sk


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..