Ako sa správne starať o drevenú podlahu?

To, po čom chodíme by si tiež zaslúžilo dôkladnú starostlivosť. Sobotné upratovanie je pre vás nočnou morou a premýšľate nad tým, ako čím skôr vykľučkovať z týchto nemilých povinností? Nevyhýbajte sa im a hlavne nie podlahe. Na podlahe sa drží najviac prachu a vlasov. Keby ste mali behať po dome s lupou a pozerať na to, čo sa drží na podlahe, boli by ste nemilo prekvapení. Poradíme vám, ako sa správne starať o podlahu. V súčasnosti sa kobercové pokrytie mení za drevenú podlahu. Starajte sa dôkladne o svoju podlahu a zabráňte šíreniu baktérií.

shutterstock_108875510

Dbajte o ideálnu teplotu v miestnosti

Ak chcete, aby vám podlaha vydržala o niekoľko desaťročí viac ako tá predchádzajúca, dbajte o to, aby v miestnosti bola ideálna teplota. Drevo neustále pracuje a mení sa. Pri nedostatočnom vetraní sa môžu na vašej drevenej podlahe vytvoriť veľké zdureniny a ďalšie nerovnosti, ktoré vám môžu urobiť množstvo komplikácii. Udržiavajte optimálnu teplotu v miestnosti a takýmto nepríjemnostiam sa vyhnete. Najideálnejšia teplota v miestnosti, kde máte drevenú podlahu, je 18ºC – 20ºC.

Pozor na škrabance

Aj malé korenie alebo piesok vie spôsobiť mnoho problémov vašej drevenej podlahe. Poškriabaním ju môžu znehodnotiť. Samozrejmosťou je vyhýbať sa obuvi s drsnou podrážkou, ktorá môže spôsobiť na podlahe viditeľné škrabance, ktoré potom len tak ľahko nezamaskujete. Ďalej sa snažte vyhýbať posúvaniu nábytku. Ešte pred umiestnením si ho podložte vhodnou podložkou, ktorá bude chrániť drevenú podlahu pred poškodením.

Údržba a čistenie drevenej podlahy

Nech vás ani nenapadne čistiť drevený podlahu niečím drsným a ostrým. Práve takýto typ materiálu môže vašej podlahe skôr uškodiť, ako pomôcť. Ak nechcete kolenačkovať po celom byte, skúste sa obhliadnuť po kefovom nadstavci na vysávač. Kefový nadstavec vám uľahčí čistenie a ušetrí vaše kolená. Ak si radšej vyčistíte podlahu iným spôsobom, skúste handričku moc nemáčať. Príliš veľa vody vie drevenej podlahe uškodiť. Raz za čas môžete použiť aj preparáty, avšak dávajte si pozor, aby to boli preparáty špecializované priamo na váš typ podlahy. Skôr by som vám poradila používať octovú vodu. Tá dokonale nahradí drahé saponáty. Neflákajte starostlivosť o vašu drevenú podlahu.

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..