Poznáte kúpeľňové trendy?

Kúpeľňa

Sú ľudia, ktorí považujú kúpeľňu za čisto funkčnú miestnosť. Teda miesto, kde si iba umyjete zuby, osprchujete sa a koniec. Nehľadia pritom na žiadne estetično či dizajn. A to je chyba. Prečo? Stačí si len spočítať, koľko času v kúpeľni strávite. Aj preto by ste si mali dať záležať na tom, ako vyzerá. Dnes je veľmi populárny škandinávsky minimalizmus doplnený o industriálne prvky. Ako na to? Začnite výberom vhodného obkladu.

Kúpeľňa
Kúpeľňa

Výber správneho obkladu je dôležitý

Tak ako výber farby, ktorou vymaľujete obývačku, aj výber dlažby a obkladu rozhoduje o celkovom dojme z miestnosti. Dnes je veľmi populárna kombinácia neutrálnych farieb – sivá a biela, čierna a biela. Zdá sa vám to na prvý pohľad neosobné či až dokonca sterilné? Nemusíte sa ničoho báť, pretože tieto farby vhodne doplníte tak, aby ste z kúpeľne vyťažili maximum. Ak by ste chceli predsa len niečo veselšie, môžete použiť dlažbu s rustikálnym vzorom.

Pridajte drevo a kov

Práve drevo je ten materiál, ktorý tieto neutrálne farby dokáže rozžiariť. A je jedno, či do kúpeľne pridáte drevený nábytok, stolček, obklad umývadla či sprchového kúta alebo drevené rohože, bude to vyzerať skvele. Nezabudnite však na kovové akcenty. Vyberajte hlavne tie v teplých farbách – mosadz, meď či v krajnom prípade zlato. V tejto kombinácií sú obľúbené aj menej tradičné typy podlahy – prírodný kameň či pohľadový betón.

Doplnky rozhodujú

Stále to však nestačí, aby kúpeľňa vyzerala maximálne útulne. Doplnkami ju dokonale vyšperkujete. Ak máte kombináciu sivej a bielej, žlté uteráky, nádoby na zubné kefky a mydlo budú tým posledným chýbajúcim dielom do skladačky. Okrem toho nezabudnite aj na rastliny, ktoré skvele vyzerajú a zároveň pohltia vlhkosť. Napríklad malý kaktus k umývadlu a väčšia izbovka palmovitého vzhľadu na parapetu. Nebojte sa skúšať a byť odvážny, vy aj vaša kúpeľňa to oceníte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..