Príjemná úprava kuchyne nemusí byť drahá ani časovo náročná

Kuchyňa je veľmi dôležitým miestom vo vašom dome. Dodať jej nový look môže byť naozaj jednoduché a možno na to budú stačiť aj nové nástenné hodiny. Ale môže sa zmeniť aj komplexne – nič nie je také ako kuchyňa, ktorá vám vyčarí príjemne hrejivý pocit.

Určite si rozpočet

Transformácia kuchyne nemusí stáť veľa peňazí, ale je lepšie mať faktor financií na pamäti počas celého procesu. Zmena môže mať podobu niekoľkých nových dekorácií či doplnkov, ale môže sa niesť aj v znamení kompletnej prestavby. Vyberte si cestu, ktorá vám najlepšie svedčí a počítajte s dostatočnou finančnou rezervou.

Rozjasnite miestnosť

Vaša kuchyňa predstavuje pracovný priestor a vy sa v ňom budete iste cítiť lepšie, ak bude rozjasnený. Dostaňte do kuchyne toľko prirodzeného svetla ako sa len dá. Ak ho nie je dosť, doplňte „zásoby“ umelým osvetlením. Ak je jedáleň súčasťou kuchyne, mohlo by jej pasovať miernejšie, tlmené svetlo.

Upravte rozloženie v miestnosti

Nakreslite si plán alebo jednoducho sa postavte do kuchyne a poriadne sa porozhliadnite. Zmena rozloženia kuchynského vybavenia nemusí byť náročná, aj pootočenie stola do iného uhla môže byť prínosom. O nových regáloch, kuchynskej linke či stoličkách nehovoriac.

Zvážte opätovné osadenie alebo rekonštrukciu skriniek

Ak je rozloženie skriniek de facto funkčné a skrinky sú v dobrom stave, ich výmena by nemala logiku. Namiesto toho môžete zdokonaliť len ich predné strany. Ak je vaša kuchyňa vybavená skrinkami z prírodného dreva, skúste skôr ich skôr opracovať ako natrieť. Textúra prírodného dreva pomôže za každých okolností dotvoriť teplo domova.

Na záhradné okno či slnečnú okennú lištu patria rastliny

Uistite sa ale, že máte pod nimi taniere či misky, ktoré by v prípade preliatia vody ochránili povrch. Ak nie je staranie sa o rastliny vašou doménou, vyberte si robustnejšie kúsky, ktoré nevyžadujú veľkú starostlivosť. Ak vám rastlinky totálne nič nehovoria, umiestnite namiesto nich na okno trebárs okrasnú sklenenú fľašu. Bude zachytávať slnečné svetlo a vytvárať príjemnú farebnú textúru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..