Zariaďujete novú kanceláriu? Vyberajte nábytok starostlivo

Čaká vás zariaďovanie novej kanceláriu, alebo rekonštruujete tú stávajúcu, pretože už nie je moderná a funkčná, či potrebujete urobiť miesto pre nového kolegu? Tak či tak sa bude váš výber točiť najme okolo kancelárskeho nábytku. Na čo všetko pri jeho výbere myslieť a akými jednoduchými radami sa riadiť sa dozviete v dnešnom článku.

Než začnete s výberom

Ešte než začnete vyberať, aký nábytok bude do vašej kancelárie ten najlepší a najkrajší, na chvíľku sa zastavte s zamyslite sa nad pár vecami.

Tou prvou je, aký štýl kancelárie preferujete? Ktorý je vám blízky a cítite sa v ňom dobre? Je veľmi dôležité si hneď na začiatku ujasniť, v akom štýle bude vaša kancelária zariadená. Uľahčí vám to totiž prácu a ušetrí váš čas. Výber toho najvhodnejšieho nábytku bude tiež o veľa ľahší. Nebudete sa totiž musieť prehrabovať medzi takým nábytkom, ktorý sa vám štýlovo do kancelárie nehodí. Aký štýl zvolíte je na vás. Máte radi moderný dizajnový štýl, ktorý využíva trendy materiály? Alebo máte radšej klasiku v ktorej dominuje drevo? Či túžite po luxusnej kancelárii? Je to naozaj len na vás.

S tým úzko súvisí aj vyriešenie druhej otázky: kto bude v kancelárii sedieť? Ide o zamestnanca pracujúceho pri počítači alebo v dielni? Je to radový zamestnanec, alebo ide o manažéra či dokonca riaditeľa? Je pochopiteľné, že čím vyššie postavený človek, tým musí byť jeho kancelária reprezentatívnejšia.

A s tým opäť súvisí ďalšia kľúčová vec. Budete v kancelárii prijímať návštevy? Ak áno, je dôležité myslieť na to, že je potreba hostí niekam usadiť.

Než začnete vyberať samotný nábytok, ešte sa zamyslite nad tým, koľko času v kancelárii strávite. To je veľmi dôležitá úvaha. Ak sa v kancelárii vyskytujete len veľmi málo, môžete sa uchýliť aj k nejakým kompromisom. Ak však patríte medzi ľudí, ktorý strávia celý pracovný deň v kancelárii, dajte si záležať na tom, aby vám kancelária naozaj po všetkých stránkach vyhovovala.

Kancelársky nábytok priamo pre vás

Dominantou skoro každej kancelárie je písací alebo tiež rokovací stôl. Aj my by sme vám preto odporúčali vyberať ho ako prvý. Najskôr si uvedomte, čo všetko na ňom budete mať umiestnené a či sa k nemu bude musieť zmestiť viac ľudí, napr. vaši zákazníci alebo kolegovia. Podľa toho vyberajte jeho veľkosť. Skvelé sú stoly, ku ktorým je možné v prípade potreby dokúpiť prídavný stôl. Určite sa oplatí dávať si pozor, či daný typ stola má túto možnosť. Vyberať si môžete z rôznych materiálov, či už je to masív, sklo, drevotrieska, sklo atď. Aj farebný výber je veľký. S farbou stola by mal ladiť zvyšok interiéru. V takej istej farbe a z toho istého materiálu, v podstate v takom istom prevedení, by mal byť aj kontajner so šuplíkmi, ktorý bude dôležitou súčasťou stola.

Ku stolu samozrejme patrí kancelárska stolička alebo kancelárske kreslo. To by malo byť funkčné a ergonomicky tvarované, aby bolo sedenie na ňom čo najzdravšie. Vedľa klasického koženého alebo koženkového kancelárskeho kresla začínajú mať ľudia čím ďalej viac v obľube čalúnené kreslá. Väčšinou ide o dizajnové kúsky, ktoré majú schopnosť pridať vašej kancelárii šmrnc. Vyberte si medzi rozličnými tvarmi a farbami. V takom istom štýle môže byť tiež sedacia súprava, do ktorej pohodlne usadíte vašich hostí.

V kancelárii nemôže chýbať skriňa, do ktorej si budete odkladať dokumenty. V ideálnom prípade bude materiálovo a farebne ladiť ku stolu. Skriňa je veľký kus nábytku, preto si dajte záležať na jej umiestnení.

Ideálny dodávateľ

Vybrať nábytok je jedna vec. Vybrať dobrého dodávateľa je však rovnako dôležité. Ideálny dodávateľ vám zaistí dopravu nábytku až na miesto, jeho montáž a na zbožie poskytuje dlhšiu záruku, než mu prikazuje zákon. Tí najlepší z nich vám zadarmo navrhnú 3D model vašej novej kancelárie.

Vyberať nábytok do kancelárie môže byť veľká zábava. Stačí len vedieť ako na to. Vyriešte si najskôr otázky zo začiatku článku a potom sa už hravo vrhnite na vyberanie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..