Vdýchnite starým veciam nový život – 2 návody ako na to

Staré misky, taniere (o predložkách pred dvere nehovoriac) väčšinou končia vo sférach zabudnutia. My sme však pre vás našli pár jednoduchých a vtipných návodov, ako ich vzkriesiť. 

Staré misky s novým vizuálom

Recept ako osviežiť staré misky a tanieriky je celkom jednoduchý. V prvom rade ich „prestrieknite“ na bielo a nechajte farbu zaschnúť.

Starým miskám nový náter.

Ich vrchnú časť potom oblepte krycou maliarskou páskou a kraje nastriekajte matnou metalickou farbou.

Matný metalický náter po stranách.

Po zaschnutí pásku odstráňte, vezmite zelenú farbu, jemný štetec a povrch misiek či tanierikov dekorujte napríklad takýmito maľbami lístkov a vetvičiek. Na záver ešte môžete použiť ochranný lak.

Kreatíva

„Znovuzrodené“ misky a tanieriky môžete použiť ako odkladací priestor prakticky na čokoľvek.

Misky s novým lookom

Originálna predložka pred dvere

Predložka pred dvere môže byť vyrobené z rôznych materiálov, dokonca aj z dreva. Ale z kameňov? Dá sa to! Pripravte si niekoľko plochých čistých stredne veľkých kamienkov, cementové lepidlo a predložku.

Predložku najskôr pretrite handričkou a očistite od rôznych nečistôt. Vyberte si stranu, na ktorú sa vám budú lepšie lepiť kamienky a začnite. V prvom rade si poukladajte kamene bez lepenia na miesta, kde by ste ich chceli mať. Kamene, ktoré nie sú celkom ploché, je dobré umiestniť na okraj, plochšie kamienky zase do stredu. Plochu pod nimi natrite lepidlom a ukladajte/lepte na ňu kamene. Nechajte zaschnúť a je to vybavené. Trošku prplačka, ale oplatí sa.

Preložka s kamienkami
Predložka s kamienkami II

 

Zdroj: Youtube kanál Ann Le {Anneorshine}

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..