Najneuveriteľnejšie domy sveta – III. časť

V záverečnej časti krátkeho trojdielneho seriálu vám predstavíme zostávajúcu štvoricu naozaj netradičných príbytkov. Čo myslíte, nechali sme si to najlepšie na koniec? Presvedčite sa!

Dom ako gigantická morská lastúra

Aj na mexické pomery netradičný dom sa nachádza v Mexico City. Okrem zaujímavého tvaru na prvý pohľad upúta obrovská stena tvorená farebnou mozaikou, ktorá vo vnútri vytvára zaujímavé dúhové divadlo. Príbytok samozrejme patrí k najpozoruhodnejším stavbám v celom Mexiku, bohužiaľ ale nie je otvorený verejnosti.

Khao Phing Kan

Pozoruhodný architektonický kúsok sa nachádza na území Thajska. Interiér tohto domu, ktorý je zároveň sám o sebe ostrovom, je vystavaný v skalnatom útvare v oceáne, takže bez lode alebo naozaj dobrých plaveckých schopností sa doň nedostanete. Dom tvoria dve separátne časti, medzi ktorými premáva lanovka.

UFO

Tak už sú tu! Ale obyvatelia mesta Chattanooga štáte Tennessee si už asi zvykli. Dom z orku 1973 vyzerá presne ako neidentifikovateľné lietajúce predmety (po anglicky U.F.O.) na obrázkoch. Toto UFO ale nie je vyrobené nijakou vesmírnou technológiou. Pozostáva z poctivého železa a betónu a ponúka viac ako 600m2 obytného priestoru. Jeho súčasťou sú tri spálne, dve kúpeľne a dokonca aj izba s barom.

Boening 727 prerobený na dom

Že bývať sa dá naozaj všade, najmä ak človeka pritlačia okolnosti, dokazuje tento dom v Benoit v štáte Mississippi. Patrí Joanne Ussary, ktorá svoj pôvodný dom stratila pri požiari. Jej brat, letový kontrolór, sa rozhodol riešiť situáciu svojej sestry nasledovne: za 2000dolárov kúpil starý Boening, za 4000 ho nechal prepraviť na terajšie miesto a 25000 stálo jeho prerobenie na obývateľné priestory. Dom-lietadlo má 3 spálne, 2 kúpeľne, plne zariadenú kuchyňu a obývačku. V kokpite, kde sedávali piloti, teraz sedáva Joanne v jacuzzi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..