Čo do kúpeľne – vaňu, sprchový kút alebo sprchový box?

Sprchový masážny box

S prerábkou kúpeľne sa skôr či neskôr stretne každý obyvateľ klasického panelákového bytu s umakartovým jadrom. Takýto stavebný zásah so sebou prinesie niekoľko otázok, no jedna z tých najpálčivejších je: Vaňa alebo sprchový kút?

Sprchový masážny box
Sprchový masážny box

Prečo vaňa?

Ak nechcete prísť o luxus horúceho kúpeľa, pravdepodobne budete hľadať miesto pre vaňu stoj čo stoj. Treba si však uvedomiť, že vaňa patrí medzi jednu z najdrahších a vôbec najrozmernejších položiek v kúpeľni. Tam totiž nie je nikdy dosť miesta (maximálne 3m2) a zaplniť ho klasickou vaňou s rozmermi zhruba 170x70cm? Uf… Istým riešením by mohli byť moderné sprchové boxy, o ktorých ešte bude reč, ale tiež rohová vaňa. Hoci, pri nej bude tak isto nutné pracovať s priestorom. Rozmery tých najmenších sa pohybujú na úrovni 125x125cm.

Pre mladé rodiny

Najmä pre mladé rodiny s deťmi ale vaňa poskytuje jednu nespornú výhodu. Viete si predstaviť kúpanie dieťatka inde ako vo vani? Určite by sa to dalo zrealizovať aj v sprchovom kúte, zďaleka však nie tak pohodlne ako práve vo vani. Nevraviac o pôžitku a zábave, ktoré má z kúpania samotné dieťa. Vaňa však ponúka aj možnosť prania v rukách, čo by pre mladé mamičky mohlo tak isto zavážiť.

Sprchový masážny box s veľkou vaňou
Sprchový masážny box s veľkou vaňou

Prečo sprchový kút?

Sprchový kút je nie len moderným výstrelkom, ale aj skvelým riešením pre malé aj veľké kúpeľne. Štandardné rozmery vaničky sprchového kúta sú 90x90cm, v kúpeľni teda zaberie neporovnateľne menej miesta ako vaňa. Pomerne dobrú užívateľskú variabilitu poskytujú rôzne riešenia vaničiek – v hlbšej vaničke môžete poumývať dieťa, nižšia zase uľahčí vstup menej mobilným seniorom. Za sprchový kút hovorí aj nižšia spotreba vody v porovnaní s vaňou. Na každé okúpanie vo vani totiž miniete zhruba 100 litrov vody, zatiaľ čo bežná sprcha pracuje pri prietoku asi 18-20 litrov vody za minútu.

Sprchový masážny box
Sprchový masážny box

Tip na záver

Ak ale nechcete riešiť zložitú rekonštrukciu a obkladačské či murárske práce, máme pre vás riešenie. A tým nie je nič iné ako sprchový box. Na trhu sú k dispozícii dokonca sprchové masážne boxy, takže neprídete ani o luxus a pohodlie pri sprchovaní. Moderné boxy sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, vrátane tvrdeného bezpečnostného skla a neprehýbajúcej sa vaničky s vysokou nosnosťou. Sprchové boxy sú ideálnym riešením do kúpeľne, ale napríklad aj na chatu či do podkrovných priestorov.

Zdroj obrázkov: www.wellmall.sk


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.