Ikea a Apple predstavili prevratnú novinku

Čo môžu mať spoločné firmy Apple a Ikea okrem nábytku švédskej značky v kanceláriách technologického gigantu? Predstavte si, že aj spoločnosti s tak rozdielnym zameraním môžu vzájomne spolupracovať. A výsledok rozhodne stojí za to!

Pohľad na svet pomocou AR okuliarov

Za všetkým stojí nová obľúbená „hračka“ v rukách vývojárov v Sillicon Valley. Reč je o tzv. rozšírenej realite, po anglicky augmented reality, v skratke AR. Je skoro ako virtuálna realita, akurát trochu iná:). Údajne ale ďaleko lepšia. Zatiaľ čo virtuálna realita zobrazuje namiesto skutočného sveta svet simulovaný, augmented reality dopĺňa (prekrýva) reálny pohľad na svet prvkami akými sú napríklad rôzne animácie, zvuky a obrazy. Na AR princípe frčí napríklad aj Pokemon Go.

Virtuálny nábytok môžete mať doma skôr

Apple predstavil ARKit – svoju verziu technológie, postavenej na platforme AR, začiatkom júna tohto roku. Padlo pri tom aj meno Ikea, s ktorou Apple v tejto veci mal nadviazať spoluprácu, no nič hlbšie sa v ten čas fanúšikovia nedozvedeli. Rozuzlenie prišlo o dva týždne neskôr, kedy svetlo sveta uzrela demo verzia aplikácie, vytvorená v spolupráci so švédskym nábytkárskym koncernom. Tá umožňuje prostredníctvom kamery na iPad alebo iPhone virtuálne umiestňovať produkty Ikea kdekoľvek v interiéri.

Uvedenie na trh by malo byť na jeseň 2017

Uvedenie aplikácie na trh je naviazané na spustenie operačného systému iOS 11, plánované na jeseň tohto roku. Vzhľadom na množstvo používateľov operačného systému iOS vývojári predpokladajú, že ARKit sa stane svetovo najrozšírenejšou AR platformou doslova zo dňa na deň. Na začiatok je v pláne implementovať do aplikácie zhruba 600 produktov Ikea v 3D prevedení, časom by mala pribudnúť aj funkcia, na základe ktorej si budete môcť príslušný virtuálny predmet aj reálne kúpiť.

Zdroj:

https://www.cnet.com/news/ikea-ar-app-apple-arkit-report/

https://www.cnet.com/news/apple-jumps-into-augmented-reality-with-arkit/

Youtube kanál 9to5Mac


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..