Má podlahové značenie význam? Poznáme odpoveď!

Značenie podláh sa najčastejšie spája s väčšími priemyselnými a obchodnými podnikmi. V súčasnej dobe sa však v rámci takýchto prevádzok častokrát podceňuje, čo je veľká škoda. Podlahové značenie totiž má obrovský význam. O tom si však viac povieme v tomto článku.

Jaclean je spoločnosť, ktorá sa zaoberá podlahovým značením a hĺbkovým čistením podláh viac ako 16 rokov. Vyniká profesionálnym prístupom a tým, že si zakladá na budovaní dlhodobých vzťahov so svojimi klientami. Zamestnáva vysoko kvalifikovaných zamestnancov, ktorí majú roky praxe v odbore. Aj vďaka týmto informáciám si dosiaľ získali už tisícky spokojných recenzií. Preto, ak sa rozhodnete, že chcete pre svoju prevádzku podlahové značenie, vyberte si aj spoločnosť najmä podľa kvality. Určite to oceníte, aj z hľadiska dlhšej životnosti.

Význam v bezpečnosti

Pravdepodobne by ste nechceli, aby vo väčšej priemyselnej prevádzke došlo k úrazu zamestnancov. Z dôvodu, že podlaha bola šmykľavá. Je totiž dobre známe, že značenie podláh bráni aj pošmyknutiu. Z čoho vlastne také značenie pozostáva? Ide o špeciálne pásky, ktoré sa lepia na podlahu. Vďaka nim sa tak zabráni ľahko pošmyknutiu a zvýši bezpečnosť zamestnancov, prípadne zákazníkov, ak sa to týka obchodnej prevádzky.

Určenie smeru

Vo väčších prevádzkach to s určovaním smeru teda vôbec nie je jednoduché. Preto je na mieste zvážiť značenie podláh. To dokáže výrazne uľahčiť orientáciu nielen zamestnancom, ale aj zákazníkom. Pásky tak môžu byť uvedené do tvaru šípok a tým budú určovať smer, akým majú, napríklad, zákazníci v obchodnej prevádzke ísť alebo môžu určovať smer s označením jednotlivých miestností – skladu, sekretariátu či obchodu. Taktiež sa však aj v tomto prípade zvyšuje bezpečnosť. Pásky totiž častokrát označujú aj únikový východ či miesto s hasiacim prístrojom.