3 tipy ako priniesť nové svetlo do vášho domova

Za teplo domova môže byť zodpovedné aj svetlo vašich lámp a sviečok. Vytvorte si ľahko, rýchlo a jednoducho zaujímavé tienidlá na lampy! Postačia vám k tomu prostriedky, ktoré akiste nájdete vo vašej domácnosti. Dekorácie za pár centov a kúsok vášho času – také sa oplatí vyrobiť!

Tienidlo zo štipcov

Máte doma niekoľko desiatok drevených štipcov na prádlo, ktoré už nepoužívate? Skúste ich zaujímavým spôsobom zrecyklovať! Napríklad tak, že z nich vytvoríte originálne tienidlo stolnej lampy. Obrazový návod vám napovie viac.

„Zamotané“ tienidlo na visiacu lampu

A čo tienidlo na visiace lampy? Na jeho výrobu toho budete potrebovať ešte menej. V prvom rade do vaničky či rozmernejšej nádoby nalejte trochu lepidla, pol pohára škrobu a pol pohára vody. Poriadne premiešajte a do pripravenej zmesi vložte pár metrov špagátu tak, aby bol celý namočený v zmesi.

 

Následne vezmite gumenú loptu, položte na ňu pohár dnom dole a po obvode obkreslite.

Na loptu začnite v rôznych smeroch navíjať predpripravený špagát tak, aby obkreslená plocha zostala voľná.

Špagát nechajte na lopte zaschnúť. Po vyschnutí loptu sfúknite a vytiahnite.

Svietnik v tvare lodného majáka

Originálny stojan na sviečky si môžete vyrobiť z niekoľkých kvetináčov. Položte na seba tri hlinené kvetináče otočené dnom nadol a na ich vrchol umiestnite hlinenú misku. Do misky nainštalujte sklenený pohár a doň zase sviečku.

Nafarbite povrch kvetináčov tak, aby pripomínali lodný maják.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..