Kvety, farby a ich význam + TIP na záver

Kvietky ako darček nesklamú asi nikdy. Stačí si postrážiť ich počet, vyvarovať sa párnym čísliciam a úspech je zaručený. Zvlášť vtedy, ak obdarovanému či obdarovanej pripravíte prekvapenie v podobe najobľúbenejšieho kvietku. Prípadne farby. Viete čo môžete vyjadriť farbou kvietkov?

Červená

Predstavuje jednoznačne klasiku. Táto farba , nech je použitá kdekoľvek, symbolizuje vášeň a lásku. Červené ruže sú dlhoročnou klasikou všetkých gentlemanov a nedá sa nimi nič pokaziť. Pri koľkých oslavách a vyznaniach najvznešenejších citov sa už červené ruže vyskytli, to sa snáď ani nedá spočítať.

Ružová

Vyslovene ženská farba, vyjadrujúca nežnosť, cit a romantiku. Veľmi príjemne ladí s bielou, prípadne sviežou zelenou. Tradične obľúbeným kvietkom je ružová gerbera, do črepníka sa zase zvykne sadiť ružová orchidea. V prírode zase krásne vyniká lotosový kvet v tejto farbe.

Žltá

Farba slnka údajne symbolizuje nenaplnené city. Preto ak dotyčnému či dotyčnej chcete naznačiť, že vaša láska nie je opätovaná, skúste to vyjadriť aj takýmto spôsobom. Žltá sa mnohým spája najmä s kvetmi narcisu. Vnímanie tohto kvetu však môže byť sporné – v Číne je symbolom šťastného manželstva, v gréckej mytológii sa narcis vyskytuje pri obradoch zasvätených bohyni plodnosti a môžete sa stretnúť aj s vysvetlením, že narcis symbolizuje znovuzrodenie.

Biela

Už na prvý pohľad je jasné, že biela musí symbolizovať čistotu. Zároveň však predstavuje aj nový život, takže sa skvele hodí napríklad k oslavám narodenín dieťatka. Kytice bielych kvetov však nič nepokazia ani na tak sviatočnej udalosti, akou je napríklad svadba. Biele kvety pôsobia čisto, priam luxusne a sú výborne kombinovateľné v zásade so všetkými inými farbami. Význam bielej podporíte vhodným výberom kvietku. Odporúčame ľaliu, symbol plodnosti a čistoty.

Tip

„Ste to čo jete a pijete“ platí aj v ríši kvetov. Dajte tým bielym „napiť“ špeciálneho nápoja a sledujte ako sa začnú meniť! Do vody pridajte trochu potravinárskej farby. Je neškodná a kvietky po nej získajú krásny a netradičný farebný nádych. Pozrite!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..