Ako si poradiť s tropickými horúčavami aj bez klímy

Obliečky

Ak nie ste práve niekde pri mori, horúčavy v asfaltovej džungli nie sú nič príjemné. Práve naopak, každý sa im snaží vyhnúť. Tým šťastnejším sa to darí vďaka klimatizácií a tí bez klímy musia improvizovať. Ak nie ste hrdým majiteľom tejto skvelej pomôcky, tu je niekoľko tipov, ako sa vysporiadať s horúčavami – pomoc hľadajte od saténových obliečok cez kocky ľadu až po správne vetranie. Kde začať?

Obliečky
Obliečky

Zatiahnite žalúzie

Počas celého dňa by ste mali mať zatiahnuté žalúzie či rolety, najlepšie je, ak máte aj vonkajšie. Takto dokážete vytvoriť medzi oknom a vonkajšími horúčavami vzduchovú bublinu, ktorá funguje ako účinná izolácia. Takže vystavíte slnečným lúčom stopku, síce teplo sa tam dostane, ale menej, ako keby ste mali okná odokryté.

Je na čase vybrať ľad

Ventilátor nie je úplne ideálnym riešením. Jasné, dočasne pomôže, no keď ho vypnete, stále je v izbe rovnaké teplo ako predtým. Ak však chcete systémové riešenie, existuje malý trik – pred ventilátor umiestnite misku plnú ľadu a zapnite ho. Takto sa vám vzduch v miestnosti ochladí.

Vyberte si správnu posteľnú bielizeň

Nedokážete v noci poriadne spať a prevaľujete sa zboku nabok? Skúste si vymeniť posteľnú bielizeň. Vyhnite sa froté materiálu a stavte na krepové obliečky, ďalším dobrým materiálom je satén či ľan. Froté obliečky sú ideálne na zimu, no v lete by ste sa pod nimi uvarili zaživa. Tiež by ste nemali spávať pod ťažkou zimnou perinou, ale pod letným paplónom.

Vetrajte iba ráno a večer

Je to taká automatika – ak nám je teplo, začneme vetrať, ale počas horúčav, keď je vonku teplejší vzduch ako vnútri, to má práve opačný účinok. Preto vetrajte iba v noci či ráno, keď je vonkajší vzduch chladnejší ako teplota v interiéri.

Chcete ideálne obliečky na leto? Navštívte stránku Lacneobliecky.sk, kde v ponuke okrem krepových či saténových nájdete aj detské obliečky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..