Začína obdobie vykurovania

Začína sa obdobie, na ktoré sa takmer nikto netešil. Obdobie, kedy si nebudete môcť výjsť na záhradku alebo na terasu bez toho, aby ste nemali hrubé papuče a hrubý sveter. Obdobie vykurovania trvá rôzne. Všetko záleží od podmienok.

shutterstock_168915986

Treba si však uvedomiť, že ak nemáte správny vykurovací prostriedok, nepodarí sa vám dostatočne vykúriť celú domácnosť. V poslednej dobe sa stáva populárne podlahové kúrenie. O podlahovom kúrení je známe, že dokáže znížiť spotrebu energie až o 30%, čo je pomerne slušné číslo. Ak plánujete rekonštruovať kúrenie, odporúčame práve podlahové kúrenie. Ale pozor! Pri podlahovom kúrení si môžete vyberať len konkrétne typy podláh. Nie všetky typy podláh akceptujú podlahové kúrenie.

Nevetrajte dlho

Aby ste vyvetrali a zároveň nemíňali príliš veľa energií na vykurovanie, vetrajte nárazovo. Najmä tí, čo žijú na dedinách, dobre vedia, že celodenné vetranie aj keď cez vetračku je prakticky nemožné. Mnohé rodinné domy kúria už v skorých ranných hodinách alebo aj počas noci. Odporúčame vám vetrať nárazovo – všetky okná na maximálne dve minúty.

Snažte sa neprekurovať

Niekedy aj keď sme príliš zimomraví, nemali by sme domácnosť prekurovať. Ideálna teplota na spanie by mala byť 18ºC. Samozrejme, kúrenie prispôsobte činnostiam. Ak varíte obed a vonku je zima, nekúrte príliš. Ak máte príliš veľké tepelné straty, odporúčame vám vymeniť radiátory a klasické kotly za úsporné plynové kotly.Podmienkou je, aby ste mali prípojku k zemnému plynu.

Nedávajte nábytok príliš blízko k radiátorom

Ak pomaličky zapínate radiátory a máte nábytok pritlačený na radiátor, odsuňte ho. Ideálna vzdialenosť medzi nábytkom a radiátorom by mala byť minimálne 50 cm. V opačnom prípade by ste si poškodili nábytok. Najmä kožené sedačky by takýmto zaobchádzaním výrazne utrpeli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..