Život v meste – výhody a nevýhody

Byť súčasťou mesta, mať prst na jeho každodennom tepe – to je snom mnohých. Ale sny nebývajú vždy verné realite. Týmto článkom by sme radi rozbehli debatu o výhodách a nevýhodách bývania v meste. Budeme len radi, ak sa v komentároch podelíte o svoje skúsenosti.

+ Veľa odlišných ľudí = viac pohľadov na svet

Možno si ani neviete predstaviť aký je váš život stereotypný – až do chvíle, než sa presuniete do väčšieho mesta. Máte šancu tu stretnúť naozaj veľké množstvo totálne odlišných ľudí s ešte odlišnejšími životnými osudmi a skúsenosťami. Jedna z výborných ciest ako rozšíriť svoje obzory.

+ Aktivity

Počas bývania vo veľkom meste je naozaj ťažké zažívať nudu a stereotyp. Vždy je tu čo robiť, pričom tým nemyslíme všetky tie veci ktoré MUSÍTE robiť. Výhodou je, že máte veľa šancí venovať sa tomu čo chcete – múzeá, divadlá, bary, športoviská, podujatia, ochutnávanie nových jedál, chodenie na všakovaké krúžky. To všetko a ešte viac mesto ponúka.

+ Verejná doprava

Hoci veľké mestá bývajú často preplnené, ich veľkou výhodou je skvele zosieťovaná verejná doprava. Autobusmi, električkami či metrom sa dá dostať rýchlo a lacno hocikam. Keď k tomu pripočítate alternatívne formy dopravy ako napríklad bicykle, vychádza vám z toho priaznivá výslednica, ktorá dáva pohybu v meste zelenú.

– Náklady na život

Platy vo veľkých mestách majú tendenciu byť väčšie, ale nie vždy spoľahlivo pokryjú plošné náklady na život. Ak bývate vo veľkom meste, tak určite aj vy viete o položkách a bežných predmetoch, ktoré by mohli byť lacnejšie. Spolu s platmi stúpajú v mestách obvykle aj ceny rôznych komodít a to z jednoduchého dôvodu – viac ľudí znamená väčší dopyt.

– Hluk

Spoločná črta azda všetkých veľkých miest. Je takmer nemožné nájsť byt, ktorého súčasťou by nebola hluková kulisa klaksónov, sirén a motorov hneď za oknom. Samozrejme, v mestách existujú aj rezidenčné časti odrezané od týchto momentov, avšak za také si treba poriadne priplatiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..