Najneuveriteľnejšie domy sveta – I. časť

Prispôsobiť si bývanie svojim potrebám a možnostiam – to môže mať rôzne podoby. Pripravili sme pre vás krátky mini-seriál, v ktorom vám predstavíme tie najneuveriteľnejšie budovy na svete, ktorým niektorí ľudia hovoria domov.

Priehľadný dom

Hlavne transparentne – to je heslo mnohých politikov. Ktovie ako by sa im žilo v tomto transparentnom dome v Japonsku. Všetky jeho steny sú priehľadné, zo skla. Ale nie len zvnútra, ale aj zvonku! Jedinou miestnosťou, do ktorej nie je vidieť, je kúpeľňa.

Splnený sen amerických skejterov

Kde inde ako v USA by ste hľadali skejťácky dom. Nachádza sa v kalifonrskom Malibu a ide doslova o splnený sen všetkých skejterov. Dom je absolútne prispôsobený skejtovaniu, celý jeho povrch, vonkajšie aj vnútorné priestory (vrátane nábytku a vybavenia) je prispôsobený tak, aby sa na ňom dalo skejtovať. Jeho objednávateľom bol špičkový jazdec Pierre Andre Senizergues. Dom je rozdelený do troch častí – prvá slúži ako obývačka, jedáleň a kuchyňa, druhá obsahuje spálňu a kúpeľňu no a tretia slúži vyslovene len a len na jazdenie.

Najtenší dom na svete

Najtenší dom sa vtesnal do Poľska. Aj keď, dom. Skôr priestor na bývanie. Nachádza sa vo Varšave a vo svojom najširšom mieste meria len niečo viac ako 120cm! A naopak, najužší priestor meria len o málo viac ako 70cm. Napriek tomu sa v dome nachádza kuchyňa, jedáleň, kúpeľňa so sprchou a spálňa s posteľou. Domček je, samozrejme, poschodový, na jednotlivé poschodia by ste sa ale museli dostať jedine po rebríku.

Obytná vodárenská veža

Ľudia dokážu bývať všade, dokonca aj v starej vodárenskej veži. Taká obývaná veža sa nachádza napríklad v Belgicku a meria 30m. „Dom“ má garáž pre dve autá a spálne, priestrannú kuchyňu a viacúčelovú miestnosť. No a samozrejme úžasnú terasu úplne na vrchu, ktorá ponúka perfektný výhľad do širokého okolia. Interiér je zariadený veľmi moderne a nechýbajú v ňom napríklad efektné točité schody, slúžiace ako spojnica medzi podlažiami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..