Záhradné trendy pre rok 2018

Pergola

Nie len interiér, ale aj záhrady a tzv. outdoorové priestory dotvárajú pekné bývanie. Prinášame vám najaktuálnejšie trendy, ktoré sa dotknú záhrad v roku 2018.

Outdoorový priestor na raňajky, obedy aj večere

Celé roky sa vonkajšie jedálenské priestory nachádzajú blízko domu, respektíve kuchyne. Teraz ale prichádza malý odklon a miesto na skvelý obed či večeru je vytláčané ďalej do priestoru záhrad. Jasné, taniere budete musieť nosiť trochu ďalej, ale vychutnávať si jedlo v obklopení prírody za to stojí.

TIP: Outdoorovú jedáleň môžete ozvláštniť špeciálnou podlahou, osvetlením či nábytkom, no pomôžu aj pergoly. Do okolia pridať zaujímavé rastliny a nejaký ten priestor na ďalšie aktivity (bazén, ohnisko).

Pergola
Pergola

Podporte život vo vašej záhrade

Väčšina ľudí je oboznámená so znižujúcimi sa počtami včiel a motýľov. Uvedomili ste si ale, že straty týchto druhov ovplyvňujú aj život vtáctva či žiab? Úbytok biotopov súvisí s rozširujúcimi sa mestami a predmestiami, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na estetiku a pohodlie, no menej sa pri tom myslelo na prírodu.

Pritom nie je žiadny dôvod prečo by sme nemali vytvoriť krajinu, ktorá by vyhovovala ľuďom aj zvieracím susedom. Len si to predstavt – natiahnete kvalitné plachty a pod ich tieňom budete odpočívať pri štebotaní rôznych druhov spevavcov!

TIP: Prispôsobte vašu záhradu voľne žijúcim zvieratkám. Vysaďte rastliny produkujúce semienka a aj tie, ktorým rastú bobule, nechajte rásť prirodzený trávnik a vyvarujte sa používania pesticídov.

Posuňte hranice sezónnosti

Ďalším z trendov, ktoré môžeme pozorovať, je kladenie väčšieho dôrazu ma zimnú krajinu/záhradu. Aj najväčší milovníci snehu si skôr či neskôr musia priznať krutú pravdu: prázdna krajina je strašidelná krajina. Aký to rozdiel oproti hlavnej sezóne, kedy záhradu oživujú oslnivé farby a vzory!

TIP: Riaďte sa podľa pohľadu z okna, pri ktorom trávite najviac času, a v záhrade vysádzajte rastliny, ktoré kombinujú húževnatosť, farebnosť a zaujímavú textúru. Hľadajte listnaté stromy a kríky s farebnou alebo šúpavou kôrou, večne zelené rastliny meniace farbu v zime a skoro kvitnúce rastliny, ktoré prinesú kvetenu v neskorších fázach zimy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..