Na čo nezabudnúť pri plánovaní a stavbe terasy?

Tento moderný doplnok každého rodinného domu si zaslúži dôkladnú pozornosť. Na aké najdôležitejšie faktory by ste nemali zabúdať pri plánovaní a stavbe terasy?

shutterstock_57954013

 

Orientácia

Dôležitým faktorom je orientácia. Akonáhle máte možnosť experimentovať s miestom terasy, skúste si zvoliť miesto, ktoré nasmeruje terasu na juhovýchodnú stranu. Vďaka orientácii na juhovýchod budete mať  príjemne teplo nielen v lete, ale aj počas chladnejších zimných mesiacov.

Kvalita materiálu

V súčasnosti máme na výber z veľkého množstva materiálov. Či už je to drevo, tehla alebo dlažba, voľte si iba materiál, ktorý vám nespôsobí žiadne komplikácie pri čistení. Všetko záleží j od toho, či bude terasa presklená alebo otvorená. Nezabúdajte však na to, že na terasu bude vplývať aj vonkajšie prostredie. Zima, mráz, voda a vietor – aj toto budú veľké skúšky vašej terasy.

Zábradlie

Akonáhle svoju terasu plánujete dať do vyššieho priestoru, jednoznačne tam zábradlie nemôže chýbať. Zábradlie je dôležité už len kvôli prevencii. Pri malých deťoch určite. Výroba zábradlia na zákazku nestagnuje, práve naopak, neustále stúpa. Najlepšie zábradlie je kovové, pretože je menej náročné na údržbu.

Nezanedbávajte hydroizoláciu

Aby terasa 100% plnila svoje funkcie, je dôležité myslieť na hydroizoláciu. Poväčšine je trendom nanášanie hydroizolačnej vrstvy alebo PVC fólie. Preštudujte si dôkladne všetky informácie o hydroizolácii terasy, aby sa nestalo, že sa vám terasa po krátkej dobe začne ničiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..