Bazén na záhrade môžete mať aj vy. Stačí tak málo!

Bazén a dlažba okolo bazéna

Každý z nás túži po vlastnom bazéne na záhrade. Je to neopísateľný pocit, keď sa v sparnom dni po príchode z práce hodíme do osviežujúcej vody v bazéne a na chvíľu si zaplávame. Ak máte dieťatko, v letných horúcich dňoch oceníte nafukovacie malé detské bazény, kde sa váš špunt do sýtosti pod vašom dohľadom vyšantí a osvieži.

Bazén
Bazén

Rovinatý terén

Ak túžite po zapustenom bazéne s luxusným bazénovým lemom vyrobeným z travertínu, potrebujete mať rovinatý terén. Ak ho nemáte, len ťažko si budete môcť dať vyrobiť a umiestniť bazén zapustený v zemi. Ak teda túžite po bazéne v zemi, vyrovnajte si terén. Počítajte však s tým, že bazény zapustené v zemi sú výrazne drahšie ako klasické nafukovacie nadzemné.

TIP: Snížte náklady na ohrev bazénus  tepelnými čerpadly

Dobrý prístup

Bazén umiestňujte na také miesto, ku ktorému budete mať dobrý prístup. Bazén neodporúčame umiestňovať pod stromy. Viac času by ste strávili vyberaním nečistôt ako plávaním. V okolí bazéna by nemala chýbať dobrá dlažba okolo bazéna, ktorá by mala byť protišmykového charakteru a mala by byť nárazuvzdorná. Tieto predpoklady spĺňa napríklad aj travertínová dlažba od slovenských výrobcov, ktorý sa orientujú na kvalitu a nie kvantitu.

Bazén umiestňujte aj ďalej od okrasnej záhrady. Odporúčame vám ho oddeliť živým plotom, alebo gabiónmi.

Investícia do zapustených bazénov

Ak sa chcete kúpať, nemusíte chodiť ďaleko. V súčasnej dobe je možné a hlavne cenovo prijateľné dať si doviezť bazén až priamo domov a nemusí to byť len ten nekvalitný nafukovací. Uprednostnite skôr zapustený bazén, ktoré vám poslúži viacnásobne dlhšie ako nafukovací bazén. K vode nemusíte utekať. Môžete ju mať aj doma! Ak ale máte malé deti, dávajte pozor pri výbere dlažby okolo bazéna. Buďte nároční a vyberajte si poctivú travertínovú dlažbu. Bezpečnosť by mala byť na prvom mieste.

K bazénu si dajte polohovateľné lehátko, slnečník a môžete si užívať krásne slnečné letné dni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup