Domáce čističe, ktorých prípravu zvládnete aj vy

Všade samá chémia lezie krkom už mnohým domácim gazdinkám. Pre šikovné tvorivé ženy v domácnosti ponúkame šikovný tipy, ako si vytvoriť domáce prostriedky z potravín, ktoré bežne nájdete doma.

shutterstock_235127590

Čistič na nábytok

Leštenie nábytku si vyžaduje viac času. Ak sa chcete vyhnúť chemikáliám, pripravte si čistič na nábytok z domácich potravín. Na prípravu spoľahlivého čističa nábytku budete potrebovať polievkovú lyžicu olivového oleja, šťavu z jedného citróna a trošku vody. Tieto všetky prísady spolu zmiešate a následne do zmesi namočte handričku a potierajte postihnuté miesta. Nábytok sa po čistení touto zmesou bude výrazne čistejší ako pred čistením. Vyskúšajte takúto pomôcku a skúste sa vyhnúť chemikáliám, ktoré vám môžu spôsobiť zdravotné komplikácie.

Čistič do kuchyne

Trápite sa s vodným kameňom a mastnotami v kuchyni? Výskyt týchto nepríjemností nedokážete zastaviť, avšak môžete nájsť na ne liek. Stačí vám vyhýbať sa chemickým prostriedkom a vytvoríte si domáci čistič. Budete potrebovať: kuchynský ocot + vodu, ktorý zmiešate v pomere 1:1. Do tejto zmesi následne dáte šupku buď z citróna, alebo z pomaranča. Následne všetko dáte do uzatvárateľnej nádoby a vložíte do chladničky na dva týždne. Po dvoch týždňoch prelejete koncentrát do fľaštičky s rozprašovačom, dolejete vodu v pomere 1:1 a následne aplikujete na mastné škvrny a na vodný kameň.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..