Vytvorte si útulný, štýlový a atraktívny domov

Sťahujete sa do nového domu či bytu, rekonštruujete svoj príbytok alebo ste sa jednoducho rozhodli vymeniť starý nábytok za nový? Tak by ste určite nemali zabudnúť na nič dôležité a podstatné, aby váš domov bol miestom a oázou pokoja, rodinnej pohody a bezpečia.

Preto nezabúdajme aj na maličkosti, ktoré skrášľujú a zdokonaľujú našu domácnosť a jej celkový dizajn. Sú to veľakrát drobnosti vo forme doplnkov do domácnosti, ktoré zároveň plnia aj funkciu praktických pomocníkov.

Praktické i funkčné

Hľadáte do svojej domácnosti univerzálny kus nábytku, ktorý by vám veľmi dobre poslúžil ako úložný priestor a zároveň bol aj estetickým a štýlovým doplnkom vašej obývačky alebo spálne? V tom prípade pokojne stavte na moderné komody, s ktorými rozhodne nič nepokazíte.

Komody môžu byť správnou voľbou pre ukladanie spodnej bielizne, rôznych dokumentov, záručných listov či iných drobností. Čo sa týka materiálu, môžete zvoliť rovnaký materiál, ako je materiál postelí alebo staviť na úplne iný materiál, vďaka ktorému vaša komoda dokonale vynikne v danej miestnosti.

Vychutnajte si pravidelný odpočinok na svojom obľúbenom kresle

Každý potrebuje odpočívať po náročnom dni v práci alebo v škole. Vtedy vyhľadávame miesta na relax, pokoj a ticho. Vezmeme do rúk svoju obľúbenú knihu alebo pustíme zaujímavý film a pohodlne sa posadíme do kresla.

Výber kresiel do domácnosti je veľmi individuálny, podľa toho, na aký účel budú používané. Môžete si zaobstarať kreslo na čítanie, ktoré sa postará o vaše maximálne pohodlie. Dizajnové kreslo zasa vynikne vo vašom interiéri vďaka výraznejším farbám.

Vyjadrite nimi svoj štýl i osobnosť

Všetko okolo nás i v našej domácnosti nás nejakým spôsobom reprezentuje a pomocou rôznych doplnkov môžeme vyjadrovať svoje myšlienky, predstavy, pocity či túžby. Patria k nim napríklad aj rôzne dizajnové obrazy, ktoré visia na stenách nášho príbytku.

Výber obrazu môžete prispôsobiť jeho umiestneniu v konkrétnej miestnosti, motív je výrazom vášho individuálneho a subjektívneho štýlu. Do kuchyne sa napríklad hodí obraz  s tematikou kávy, ovocia a pod. Obývačku vám môže zdobiť obraz s metropolou a v spálni možno nezaškodí trošku nostalgie, ktorý vo vás vyvolá obraz so západom slnka.

Zdroj obrázka:

AlexRoz / Shutterstock.com