Vyberáte sedačku? Týmto chybám sa vyhnite!

Sedačka

Vybrať vhodnú sedaciu súpravu sa môže niekedy zdať ako skutočné umenie. Veľký výber v predajniach to veľmi neuľahčuje. Je faktom, že na sedačke trávime množstvo času – či už príde nejaká návšteva alebo len tak sami. Preto by sa mala naozaj hodiť do vášho interiéru aj k vášmu štýlu života. Ak teda chcete vybrať naozaj správne, najdôležitejšie je vyhnúť sa najčastejším chybám.

Sedačka
Sedačka

Poťah, ktorý neomrzí

Nevyberajte poťah, ktorý vás o chvíľu prestane baviť. Nákup sedacej súpravy nie je práve najlacnejšou záležitosťou a na to by ste mali myslieť aj pri výbere poťahu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kožený alebo látkový poťah, je dôležité siahnuť po farbe či vzoroch, ktoré vás neomrzia po necelom roku používania. Moderné sedačky sa často prispôsobujú najnovším trendom, ktoré po nejakom čase nahradia iné. Preto si radšej vyberte nejakú neutrálnu poťahovú látku. Tú potom ľahko skombinujete s farebnými vankúšmi či dekami, ktoré priestor oživia a keď sa vám zunujú, bez problémov ich nahradíte niečím zaujímavejším. Ak však veľmi túžite po pestrom kúsku, vyskúšajte to napríklad na menšom kúsku – kresle alebo taburetke.

Poťah, s ktorým nie je veľa práce

Nevyberajte si poťahy, o ktoré sa treba príliš veľa starať. Je pravdou, že sedačka toho musí veľa prežiť. Omrvinky z jedla, chlpy domácich maznáčikov či rozliate víno. Každý deň na ňu číha množstvo nástrah. Preto zvážte kúpu takej, ktorá to všetko zvládne bez toho, aby ste sa o ňu museli až príliš starať. Dnes už mnohé moderné sedačky majú poťahy, ktoré sa dajú ľahko umývať vodou.

Pohodlie nadovšetko

Nad sedačkou, ktorá nie je pohodlná, ani len nerozmýšľajte. To však nebudete vedieť, ak si do nej nesadnete. Každý má na pohodlie predsa iné kritériá. Usaďte sa tak, akoby ste boli doma, len tak budete môcť vybrať tú pravú sedačku.

Foto: Pixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..