Rekonštrukcia kúpeľne – s firmou či bez?

Kúpeľňa patrí medzi najmenšie miestnosti snáď v každom interiéri. Menší však zďaleka neznamená podradný. Moderné kúpeľne totiž neplnia len výsostne praktickú úlohu. Stali sa predovšetkým miestom, kde by sme mali výborne zrelaxovať. Ak ste na ceste za kúpeľnou s podobnými parametrami, potom pri jej rekonštrukcii nezabudnite na…

Dostatok miesta pre všetkých

Aj v tej najmenšej kúpeľni by mal mať každý miesto pre svoje kozmetické a hygienické potreby. Hoci je jasné, že iný čas v kúpeľni strávi napríklad manžel či otec a iný zase dospievajúca dcéra. Jedným zo spotrebičov, ktorý v kúpeľni môže no nemusí byť, je napríklad práčka. Niektorí ju majú v chodbe, iní napríklad v miestnosti v pivnici. Zvážte aj tieto možnosti, voľného priestoru v kúpeľni nie je nikdy dosť.

Vlastnými silami alebo prostredníctvom firmy?

Záležitosť, ktorú by mal každý riešiť individuálne. Odbornosť, remeselné zručnosti a skúsenosti v danej oblasti sú jasným signálom, ktorý velí spraviť si kúpeľňu po svojom. Ak si ale nie ste v niektorej oblasti celkom istí, určite sa spoľahnite na odborníkov. Spravte si prieskum trhu, oslovte viacero firiem a nechajte si vypracovať cenovú ponuku s definovaným rozsahom prác a termínmi začatia a ukončenia práce. Ak rekonštrukcia zasiahne do nosných priečok, budete potrebovať stavebné povolenie a posudok od statika. Ak pri nej dôjde ku kompletnej výmene elektrických obvodov, je potrebné vykonať skúšku, ktorú by vám kompetentná osoba mala potvrdiť aj vydaním revíznej správy.

Ako vybrať dobrú firmu?

Určite nie systémom verejného obstarávania, kde vyhráva najnižšia cena. Tá totiž zďaleka nezaručuje kvalitne odvedenú prácu. Ak sa nemáte s kým poradiť, kontaktujte priamo remeselnícke cechy. Tie združujú remeselníkov, ktorí prešli kontrolou a splnili viacero dôležitých podmienok pre vstup do cechu. Môže ísť napríklad o ekonomické zázemie či odbornú spôsobilosť. Potvrdením o ekonomickej sile je poistenie proti platobnej neschopnosti, ktoré sa tiež vydáva na základe splnenia istých kritérií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..