Obývačkové inšpirácie

Ťažkým a veľkým obývačkovým stenám, ktoré boli plné nepoužívaného skla a porcelánu, už asi definitívne odzvonilo. Moderné obývačky sú vybavené celkom inak. Chcete vedieť ako? Tak sa pozrite s nami pár inšpiratívnych interiérov z fotobánk.

Už na prvý pohľad je jasné, že tomuto priestoru dominuje svetelnosť a vzdušnosť. Veľké okná so žalúziami sú rozhodne dobrou voľbou a ani v zime sa nemusíte báť chladu. Práve naopak, slnečné svetlo prechádzajúce cez veľké sklá miestnosť ešte viac vyhreje. Dostatok svetla podporí aj séria bodových svetiel na strope, vďaka ktorým bude jasno v každom momente a úplne všade. Všimnite si tiež jednoduchého zariadenia, ladeného do dvoch dominantných farebných odtieňov. K bielej a hnedej skvelo pasuje zelená a tmavo modrá. Pomerne nízky nábytok tvorí zaujímavý kontrast s vysokými oknami, čo miestnosť opticky predlžuje.

shutterstock_304351448

 

V tomto prípade je priestor farebný veľmi ladený podobne ako na prvom obrázku, no dominuje mu celkom rozdielny moment. Tým nie je nič iné ako veľký, v stene zabudovaný krb. V tejto obývačke sa život určite točí práve okolo neho. Pomerne netradične vyznieva absencia stolíka pred sedačkou, ktorý nahrádzajú dva menšie stolíky po bokoch.

shutterstock_291149168

 

Tento interiér môže pôsobiť na prvý pohľad trochu chladne a stroho. Biela a lesklá podlaha, sklenený konferenčný stolík a snehovobiele steny vytvárajú dojem, akoby ste ani neboli v obývačke, ale v laboratóriu. Všimnite si však pozície televízie voči sedacej súprave. Je evidentné, že v tomto priestore sa kladie dôraz na komunikáciu a nie na sledovanie obrazovky. Televízor tu plní skôr úlohu bytového doplnku a dizajnovo zaujímavého prvku medzi dvoma veľkolepými oknami. Celkom dobre by sa však dal nahradiť aj pekným obrazom.

shutterstock_262708727

 

Priveľa lesku tohto interiéru zmierňuje vzorovaný koberec, ktorý však inak nepôsobí vôbec rušivo. Izbe dominuje krémovo biela farba, doplnená o tmavé doplnky v podobe vankúšov a moderného stolíka. Ťažké a veľké závesy nie sú celkom v móde, tento priestor by však bez nich asi vyzeral priveľmi sterilne. Aj kvôli vysokému stropu. Ten je však zjemnený linkou, ktorá priestor vhodne opticky dotvára. Podobne ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tu si môžete všimnúť, že majitelia preferujú dostatok svetla (viď. veľké zasúvacie dvere).

shutterstock_268184381


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..