Aký typ digestora sa hodí do vašej kuchyne?

Pre každú kuchyňu je typickým momentom minimálne tak, ako výbava hrncov a panvíc. Digestor zabezpečí, že skvelú chuť jedla budete cítiť v pravú chvíľu a nie celý týždeň na svojom oblečení. Podľa čoho vybrať ideálny digestor do vašej domácnosti?

Výkon
Jedným z hlavných parametrov ktoré rozhodujú je výkon. Na jeho silu má vplyv každé ohnutie či zúženie potrubia, preto treba dobre premyslieť spôsob jeho inštalácie. Štandardné digestory ponúkajú výkon na úrovni 500 – 700 m3/hod., najvýkonnejšie pokojne aj dvojnásobný. To, aký digestor potrebujete do vašej kuchyne, si vypočítate pomerne ľahko podľa nasledovného vzorca. Zohľadňuje fakt, že vzduch by sa mal v miestnosti vymeniť aspoň 10krát v priebehu hodiny:

šírka x hĺbka x výška miestnosti (v metroch) x 10 = m3/hod

Umiestnenie a typy digestorov
Ďalší dôležitý aspekt. To, kam digestor umiestnite, záleží od polohy varnej dosky a sporáku. Ak sa nachádzajú v strede kuchyne, riešením bude ostrovčekový digestor, voľne visiaci zo stropu nad varnou zónou. Pre byty a menšie priestory sa vžilo používanie výsuvného či podstavného digestora. Tieto typy spotrebičov ponúkajú veľmi dobrý pomer ceny a výkonu, ktorý je v porovnaní s komínovým digestorom oveľa slabší (niekedy až o polovicu), no na pomery panelákových kuchýň úplne stačí.

Odsávanie či filtrovanie?
Hlavnou funkciou digestorov je v zásade odsávať pachy z miestnosti. Teda aspoň tých odťahových. No na trhu nájdete aj digestory recirkulačné, ktoré prostredníctvom uhlíkového filtru vracajú prefiltrovaný vzduch späť do miestnosti. Ten je očistený od zápachu a mastnôt, nie však od pary. Preto môže byť miestnosť obhospodarovaná takýmto digestorom prevlhčená. Keďže recirkulačné digestory pracujú na báze filtrov, nepotrebujú k svojej činnosti odťahové potrubie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..