Inšpirácia – necelých 10 metrov štvorcových obývajú 2 ľudia a 3 mačky

Ako využiť malý priestor na maximum? To sa dozviete z nasledujúceho videa. Pozrite si dôkazom o tom, že kde je vôľa a dobré nápady, tam je aj cesta.

Keď sa rozhodnete žiť a bývať v centre „nabitého“ Hongkongu, doslova priamo v jeho srdci, musíte si vystačiť s málom. Presne ako dvojica z videa, ktorá vlastní byt s rozlohou necelých 9,5m2. Ona požadovala veľkú kuchyňu, vaňu, on domáce kino a posilňovňu. Trošku veľa na tak malý priestor, či?

Realizácia si vyžiadal presnosť a abstraktné uvažovanie

Realizácii samotného bývania predchádzalo množstvo návrhov, pričom dizajnéri museli uvažovať abstraktne, mimo zaužívaného 3D priestoru. A výsledok? Tak napríklad priestor vane sa dá pretransformovať na pohodlnú pohovku, v byte je miesto pre domáce kino aj hostí, ktorí sa rozhodnú prenocovať. Všetky riešenia museli byť vypracované s dokonalou presnosťou, pretože priestor ako taký dovoľoval odchýlku nie viac ako 3mm.

2 ľudia a 3 mačky

Zaujímavosťou, ktorá stojí za zmienku a s ktorou museli počítať aj návrhári, bol fakt, že dvojica je hrdými majiteľmi troch mačiek. Takže priestor v malinkom byte sa musel nájsť aj pre ne. A našiel sa, v podobe rôznych priestorov na chodenie či rebríkov na šplhanie. Nakoniec, vo videu uvidíte všetko, o čom sme písali.

 

Zdroj a preklad z: youtube kanál Raja That!


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..