Čo treba vedieť skôr, než sa nasťahujete do nového?

Byt

Prenajať alebo kúpiť? To je len jedna z mnohých otázok, ktoré si pri riešení bývania budete pokladať. Na tie ďalšie, ktoré určite vyvstanú, vám ponúkame túto malú pomôcku. Čo všetko si treba všímať, keď sa chystáte vstúpiť do novej etapy vášho života?

Sťahovanie do nového bytu
Sťahovanie do nového bytu

 

 Ísť do vlastného či do prenájmu?

V prvom rade si treba ujasniť na ktorú z uvedených variant reálne máte možnosti. Samozrejme, že najmä finančné. Situácia na trhu s nehnuteľnosťami hovorí jasne – záujem o byty na predaj a prenájom je väčší ako ich ponuka. Existuje predpoklad, že z tohto trendu sa neustúpi v priebehu najbližších rokov, preto sa byty a domy oplatí nie len predávať, ale aj kupovať. Vo vlastnej nehnuteľnosti sa zbavíte nájomného. V prípade, že ju prenajmete, získate super zdroj pasívneho príjmu. Vlastné je raz len vlastné.

 

Bude potrebná rekonštrukcia?

Ak natrafíte na podozrivo nízku cenu bytu, určite zaujme vašu pozornosť. Avšak platí tu staré známe „dôveruj, ale preveruj“. Nehnuteľnosť odporúčame poriadne prehliadnuť a zistiť mieru jej opotrebovania. Práve v zlom technickom stave môže tkvieť fakt, že je lacnejšia ako fejkové Rolexky. Prípadné nutné opravy, zatepľovacie práce, výmena okien či centrálnych rozvodov bude v budúcnosti predstavovať ďalšie výdavky, ktoré by išli aj z vašej peňaženky.

 

Je to vhodná lokalita?

Dôvodom prekvapivých cien bytov a domov môže byť ich okolie. Prosto lokalita, v ktorej sa nachádzajú. Tá môže cenu vyšperkovať naozaj prekvapivo – v pozitívnom aj negatívnom slova zmysle. Ak sa v blízkosti nehnuteľností nachádzajú zdravotnícke a edukačné zariadenia, kvalitná dopravná infraštruktúra, obchody aj miesta na odpočinok, je to výhra v lotérii. Naopak, aj ten najmodernejšie zariadení útulný byt, ak je v zlej štvrti, môže zo svojej hodnoty stratiť aj viac ako tretinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..