Aké druhy odsávačov pár a digestorov poznáme?

Komínový odsávač

Chutné jedlo útočí na rôzne naše zmysli – zrak, chuť a aj čuch. Veď dobrá vôňa a dobré jedlo sú neodmysliteľne späté. Ale aj sebelepšia vôňa by mala byť ohraničená istými „mantinelmi“ a práve pomyselné mantinely výparom z jedla v kuchyni nastavuje digestor. Medzi akými typmi odsávačov pár si môžete vyberať?

Komínový odsávač
Komínový odsávač

Typy podľa odsávania

Digestor ako taký slúži predovšetkým na odsávanie výparov z varenia, niektoré však dokážu viac- filtrovaním zbavujú vzduch mastnôt a vracajú ho späť do miestnosti.

• Recirkulačný – digestor, ktorý nasatý vzduch zbavuje mastnoty a vracia ho späť do miestnosti. Filtrácia prebieha pomocou uhlíkového filtra (nie je súčasťou štandardnej výbavy), ktorý je potrebné v pravidelných intervaloch (zhruba každý pol rok) meniť. Tieto odsávače pár vracajú späť do miestnosti aj paru, čím prevlhčujú vzduch. Tento typ digestorov môže byť hlučnejší.

• Odťahový – zariadenie nasáva pach aj paru z miestnosti a odvádza ich preč. Preto je nutné jeho pripojenie na vetracie potrubie alebo komín. Aby spolu s výparmi neunikal aj teplý vzduch z miestnosti, netreba zabúdať na tzv. odťahovú klapku. Odťahové digestory sú menej hlučné.

Typy digestorov

Odťahové aj recirkulačné digestory existujú v rôznych prevedeniach.

• Podstavný digestor – praktické riešenie pre malé a menšie kuchyne, ponúka výborný pomer eceny a výkonu (600m3/hod.)

• Výsuvný digestor – je stavaný rovnako pre menšie kuchyne a z hľadiska dizajnu pôsobí skôr nenápadne. Vzhľadu kuchyne dodáva kompaktnosť. Výsuvný panel je pri nečinností schovaný.

• Ostrovčekový digestor – často visí zo stropu nad kuchynskou linkou, predstavuje teda veľmi trendové a moderné riešenie. Hodí sa najmä do väčších kuchýň a ponúka o polovicu väčší výkon ako výsuvný digestor.

• Komínový digestor – možnosť napojenia na komín a vysoký výkon (1000m3/hod.) sú momenty, ktoré ho charakterizujú. Je priestorovo náročnejší a výkon si vyžiada aj vyššiu spotrebu energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..